Druga połowa września przyniesie upały. Na termometrach znów będzie 30 stopni!

Zbliżająca się jesień przyniesie bardzo ciepłe dni. Termometry mogą wskazać nawet 30 stopni. Upały we wrześniu będą zwieńczeniem najcieplejszego lata w historii pomiarów w Polsce.

Druga połowa września przyniesie nam więcej ciepłych dni. Od dziś do piątku na termometrach zobaczymy powyżej 25 stopni, a będą miejsca, gdzie znowu będzie ich 30. Już wiadomo, że ten rok w pogodzie pod wieloma względami jest rekordowy. 

- Mamy do czynienia z najcieplejszym latem w historii pomiarów w Polsce, prawdopodobnie będziemy też mogli mówić o najcieplejszym półroczu od kwietnia do września - przyznaje meteorolog Szymon Walczakiewicz. 

Jest szansa na wyjątkowo ciepłą jesień 2018

W tym tygodniu w stacjach meteorologicznych m.in. we Wrocławiu, Opolu czy Tarnowie zostanie przekroczona magiczna liczba 100 dni w roku, podczas których temperatura w ciągu dnia przekroczyła 25 stopni.

- Wiadome jest, że ta tendencja wzrostu temperatury spowodowana globalnym ociepleniem na pewno będzie się nasilać, oczywiście patrząc na wielolecie - powiedział Szymon Walczakiewicz. 

Nic nie jest jeszcze przesądzone - w pogodzie mamy do czynienia z takimi ekstremami, że dziś trudno wyrokować, na jaką zimę powinniśmy się szykować i czy warto już rezerwować przyszłe lato nad polskim morzem.

Czytaj też:  Czeka nas powrót El Nino? Meteorologowie przewidują: Zacznie rządzić pogodą pod koniec roku

TOK FM PREMIUM