Łukasz Schreiber: Słowa premiera są pewną metaforą. Wypowiedź wiecowa ma swoją dynamikę

Mateusz Morawiecki stwierdził, że poprzedni rząd nie budował dróg i mostów. - Słowa premiera są pewną metaforą. Wypowiedź wiecowa ma swoją dynamikę - skomentował sprawę poseł PiS Łukasz Schreiber.

Podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Świebodzina premier stwierdził, że jego poprzednicy w ogóle nie zbudowali dróg ani mostów. - Nie było ani dróg, ani mostów – stwierdził i dodał, że poprzedni rząd w ciągu ośmiu lat wydał ok. 5 mld złotych na drogi lokalne, a tymczasem jego gabinet wydaje tyle w ciągu półtora roku. 

Schreiber: Premier jest patriotą

Tej tezy Mateusz Morawiecki będzie musiał bronić przed sądem. Były wicepremier i szef PO Grzegorz Schetyna pozwał premiera w trybie wyborczym za głoszenie nieprawdy.

- Skąd słowa premiera o tym, że za rządów Platformy nie budowano dróg w Polsce? Dlatego premier kłamie? - zapytała gościa Radia TOK FM prowadząca Dominika Wielowieyska.

- Słowa premiera są pewną metaforą. Wypowiedź wiecowa ma swoją dynamikę - ocenił Łukasz Schreiber, dodając, że rozumie zdenerwowanie Platformy Obywatelskiej. - Bo rzeczywiście, wybudowano za jej czasów ponad 1000 kilometrów autostrad. Czyli 1/4 tego, co obiecano Polakom - odpowiedział poseł PiS.

- Premier Morawiecki był w Radzie Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku. Skoro tak było źle, dlaczego nie protestował? - kontynuowała prowadząca.

- Premier jest patriotą. Robił, co mógł, w interesie kraju. Jako jeden z kilkudziesięciu doradców, mógł pewne rzeczy jedynie proponować. Dopiero dziś, jako premier, odpowiada za to, jak zmienia się Polska - odpowiedział gość TOK FM.

Dodał, że Morawiecki zapowiedział na najbliższy czas mnóstwo inwestycji.

- Premier proponuje zupełnie nowy sposób patrzenia na politykę, ale też nowy sposób myślenia o rozwoju Polski - i zapowiada fundusz dróg samorządowych i szereg innych inicjatyw - podsumował Łukasz Schreiber.

Schreiber: Rząd nie łamie żadnych zasad

Dominika Wielowieyska spytała też polityka o łamanie praworządności w Polsce i o to czy PiS nie obawia się sankcji ze strony Unii Europejskiej. 

- Rząd nie łamie żadnych zasad. I nie ma na razie żadnych decyzji podjętych przez Komisję Europejską - powiedział Łukasz Schreiber.

Jego zdaniem Polska jest atakowana przez Fransa Timmermansa, ponieważ nie zgodziła się na przyjęcie imigrantów. 

- Mamy obecnie do czynienia z atakiem na Polskę. Wynika to z przeciwstawiania się pewnym fatalnym pomysłom. Na przykład kwestii islamskich imigrantów czy tego, że Polska nie przystąpi do strefy euro. Pan Frans Timmermans prowadzi swoją politykę, która ma rozszerzyć kompetencje KE, a jemu być może dać jakieś wyższe stanowiska - stwierdził gość Radia TOK FM.

Co w takim razie z Europejską Siecią Rad Sądowniczych, która zawiesiła KRS w prawach członka? 

- W Polsce panuje przekonanie, że PiS łamie praworządność. Nikt nie dokonuje szczegółowej analizy na ten temat. A teza ta jest z gruntu fałszywa  - odparł poseł PiS.

TOK FM PREMIUM