Patryk Jaki wystąpił w hip-hopowym teledysku. Znawca polskiego rapu: Jaki kandydat, taki raper

- Branża kpi, że opolski polityk chce walczyć o Warszawę z pomocą wrocławskiego, nieznanego rapera - komentuje w rozmowie z TOK FM znawca polskiego rapu, dziennikarz Marcin Flint.

Patryk Jaki pochwalił się na na Facebooku teledyskiem do utworu "Stałem pod blokiem" rapera HCR. Ma on promować kampanię wyborczą polityka w Warszawie. Patryk Jaki jest dumny z powstałego spotu. Według niego to "hit", który "wpada w ucho". 

Teledysk będzie miał swoją oficjalną premierę 19 września. Autorem utworu jest wrocławski raper HCR. - Zainspirował mnie Patryk Jaki. Chłopak, który wychował się na blokach i postawił się warszawskiej mafii. Walczy o słabszych ludzi z całym aglomeratem medialnym i finansowym. Oni mają pieniądze - on ma wartości - wyjaśnia muzyk. 

"Raper, to za duże słowo"

W internecie zawrzało po publikacji utworu i teledysku. Komentatorzy mają wiele do zarzucenia raperowi, piosence i teledyskowi. Przede wszystkim zauważono, że w ujęciach, na których pojawia się raper, w tle widać... wrocławskie bloki. 

Miasto Jest Nasze w swoim poście na Twitterze skwitowało: "To kolejne miejsce udające Warszawę w kampanii PiS po czeskiej Pradze".

- Mam tylko nadzieję, że warszawskie bloki nie dadzą się na to nabrać. Odbiorcom hip- hopu można zarzucić bardzo wiele, ale ściemę wyczuwają zwykle doskonale - komentuje w rozmowie z TOK FM znawca polskiego rapu Marcin Flint, współautor "Antologii Polskiego rapu", dodając:

- A o współpracy wiceministra z raperem HCR mogę powiedzieć krótko: Jaki kandydat, taki raper. Branża już kpiła, na przykład ustami Sokoła, z tego, że opolski polityk chce walczyć o Warszawę z pomocą wrocławskiego rapera (choć to naprawdę za duże słowo). Tylko słowa były mniej cenzuralne - mówi Flint.

Jego zdaniem HCR to raper nierozpoznawalny w środowisku. Znany jedynie z telewizyjnego talent show.

- Zakontraktowanie go przez Sony nie miało moim zdaniem żadnych pobudek artystycznych. Nie bez powodu się nie przebił. Nie ma grama stylu, charyzmy, wyrazistości - podsumował rapera Flint. 

Patryk Jaki ogląda warszawskie bloki z perspektywy apartamentowca

W teledysku zobaczyć możemy również ujęcia Warszawy nakręcone dronem. Pojawia się też postać Patryka Jakiego, zapatrzonego w horyzont, stojącego na balkonie... apartamentowca.

Ten fakt internauci również skomentowali. Jeden z nich napisał: "Duża część kampanijnego teledysku kręcona była na Imielinie, stąd wiem, że spozierający na miasto kandydat stoi na balkonie apartamentu na zamkniętym osiedlu, z recepcją i pretensjami do luksusu".

HCR obecny jest na scenie muzycznej od 2003 roku. Początkowo występował z grupą WRO, a popularność przyniósł mu występ w programie „Must Be The Music” - dotarł w nim do półfinału. W 2016 roku wydał w wytwórni Sony Music Polska album „Lepszym Człowiekiem”, na którym znalazł się m.in. utwór „Wrocław, moje miasto”.

Grill z Jakim: Czy życzy sobie pani kiełbaskę?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM