Mobbing, nadużycia. Co się dzieje w stowarzyszeniu prowadzonym przez ks. Jacka Stryczka?

Z dziennikarskiego śledztwa wynika, że ks. Jacek Stryczek stosuje mobbing wobec pracowników Stowarzyszenia "Wiosna". Janusz Schwertner, autor artykułu o nadużyciach, będzie gościem TOK FM po 17:20.

Niepochlebnych opinii o "Wiośnie" w internecie nie brakuje. Jednak praktycznie zaraz po opublikowaniu - znikają. Dziennikarz Janusz Schwertner dotarł do byłych pracowników stowarzyszenia, którzy powiedzieli prawdę o duchownym.

Z ustaleń dziennikarza Onetu wynika, że ks. Jacek Stryczek stosuje mobbing wobec pracowników Stowarzyszenia "Wiosna". To dzięki tej organizacji co roku do tysięcy potrzebujących trafiają prezenty, w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Schwertner rozmawiał z ponad dwudziestoma byłymi pracownikami stowarzyszenia. Wszyscy opowiedzieli o zastraszaniu, nieprzestrzeganiu umów, a nawet agresji. Ludzie "wychodzą stamtąd poharatani, poniszczeni, z nerwicą lękową, depresją, na lekach, chodzą do psychiatry" - czytamy w artykule.

Po odbyciu kilku spotkań dziennikarza z byłymi pracownikami "Wiosny", do redakcji zaczęły napływać e-maile od księdza i jego bliskiego współpracownika, zawierające groźby i apele, aby odstąpić od pisania artykułu.

Janusz Schwertner, dziś o godz. 17:20 będzie gościem w Analizach Radia TOK FM.

Czytaj też: "Współczuję tym, którzy mają w sobie truciznę" - ks. Stryczek o polskiej nienawiści wobec tych, którzy odnoszą sukces

DOSTĘP PREMIUM