Tomasz Lis nie zostawił suchej nitki na wpisach Andrzeja Dudy. "Skrzyżowanie gimbazy z hejterem"

Zdaniem Tomasza Lisa prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z Donaldem Trumpem przypominał dziecko zabrane do Disneylandu. Publicysta skrytykował też wpisy głowy państwa na Twitterze.

Według Jacka Żakowskiego podczas wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie doskonale było widać osobowość prezydenta Andrzeja Dudy. - On się odnosi do Donalda Trumpa, jak do Jarosława Kaczyńskiego - ocenił gospodarz Poranka Radia TOK FM.

Z taką diagnozą nie zgodził się Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka". - Mam wrażenie, że pan Duda w relacjach z Kaczyńskim jest Adrianem stojący w korytarzu. A w USA... jak dzieci zabrane do Eurodisneylandu. To tego typu reakcja - powiedział publicysta.

Według Lisa nie można zapominać, że zachowanie prezydenta w Białym Domu daje także świadectwo o nas, Polakach. -  Ten pan nie wskoczył do pałacu prezydenckiego, tylko to my wybraliśmy go na głowę państwa. A ostatnie dwa tygodnie były świadectwem tego, jak ten urząd jest w makabryczny sposób degradowany - uważa Lis.

Zdaniem komentatora dużo o prezydencie mówi nie tylko zachowanie w Białym Domu, ale także reakcja na krytykę jego zachowania podczas wizyty.

Andrzej Duda nie ograniczył się do publikowania na swoim profilu na Twitterze wpisów krytycznych wobec tych, którzy pozwolili sobie na negatywną ocenę jego amerykańskiej wizyty. Prezydent sam też napisał, co myśli o krytykach.

"Szyderstwa i napad lewackich mediów oraz niektórych polityków i komentatorów, o znanych poglądach, pokazują sukces wizyty Waszyngtonie. Gdyby tak nie było to by ją przemilczeli jako nieważną. Dziękuję za te wyrazy uznania! ;-)" - napisał Andrzej Duda.

- Skrzyżowanie gimbazy z hejterem - ocenił wpisy Andrzeja Dudy Tomasz Lis.

Najwięcej krytyki na głowę prezydenta posypało się za sposób podpisania amerykańsko-polskiej deklaracji. Przypomnijmy - podczas podpisywania dokumentu, do którego doszło w Gabinecie Owalnym, Donald Trump siedział, a Andrzej Duda stał zgięty nad stołem. Jak komentował w rozmowie z tokfm.pl. ekspert od protokołu dyplomatycznego, "Andrzej Duda stał nad Trumpem jak kamerdyner, to obraźliwe dla Polski".

Czytaj też: Prof. Kuźniar: Nawet niemieccy generałowie podpisywali kapitulację siedząc >>>

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu! Komentatorzy piątkowego Poranka Radia TOK FM rozmawiali też o:

 • spotkaniu premiera Morawieckiego z prof. Małgorzatą Gersdorf,
 • sędziach wezwanych przez rzecznika dyscyplinarnego.
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Tomasz Lis komentuje wpisy prezydenta Andrzeja Dudy na Twitterze
Zaloguj się
 • optymistaa43

  Oceniono 19 razy 7

  Co tu komentowac,mielismy Prezydenta niedojde majacego ,kiedy bylo wazne spotkanie miedzynarodowe,rozwolnienie i rece zajete idkrecaniem malpeczki a teraz mamy zgietego w pol kamerdynera ,ktory zostal wpuszczony do pokoju i podlizuje sie dajac propozycje nazwy bazy wojskowej.Karzel.

 • wan20_3

  Oceniono 14 razy 4

  Duda jak wiadomo pieprzy bzdury i podnieca się tym swoim bełkotem prowincjonalnego papugi. Ale jego zdjęcie z Trampem gzie podpisuje jakiś papier stojąc we wdzięcznej pozycji grzybiarza jest bezcenne.

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 2

  Tak jak sie spodziewalem. Moj wpis zniknal ! "Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi", ale to wy macie monopol na obrazanie ludzi , prawda redakcjo ?

 • matts06

  Oceniono 1 raz 1

  Autor (czyli pan Lis) ładnie nam się tutaj tym zdaniem przedstawił :)

 • getz54

  Oceniono 17 razy 1

  Duda myślał, ze wystrychnie Trumpa na dudka, a tymczasem Trump wydudkał Dudę na biurku. Tylko dzięki zamieszczeniu tego selfie przez Trumpa na twiterze, zobaczyliśmy jak polski prezydent robi w Gabinecie Owalnym za Monikę Lewińsky. To juz nie jest zwykły bezwstyd, to jest totalna intelektualna kompromitacja Adriana. Totalna kompromitacja Polski w świecie. Dudek jak widzac jeszcze nie odzyskał przytomności po tej wizycie i nazywa ją sukcesem. Pogarda bijąca z twarzy Trumpa pokazuje, ze cena wpuszczenia Dudka do Gabinetu Owalnego była śmiesznie niska za przyjęcie zorganizowane mu w Warszawie, a Dudek tylko o to poprosił, w pakiecie Trump dał chłopakowi jeszcze długopis Made in China. Durnia mamy za prezydenta, zdarza się.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 23 razy 1

  Zapomniany dogorywajacy lis z 15 subskrybentami na YT, panta rei, panta rei redaktorze, bo nic nie moze wiecznie trwac.

 • 1-wolne

  Oceniono 2 razy 0

  "Pewien chamski niedżwiedż przysiadł na łące
  i w perfidny sposób podtarł się zającem.
  Chwali się zając żonie przy obiedzie
  nawiązałem ścisły kontakt z niedżwiedziem."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX