Cuda Wianki wracają na warszawską Pragę. Zagłębie pełne sklepów retro ożywia dzielnicę

Na warszawskiej Pradze działa zagłębie sklepów retro i vintage. W ten weekend zapowiadają duże wyprzedaże. Będzie też kino plenerowe, a po dzielnicy będą jeździć taksówki - Fiaty 125p.

Cuda Wianki to cykliczna impreza, która odbywa się na warszawskiej Pradze. Tak jak w poprzednich edycjach, wydarzenie będzie miało miejsce w kilkunastu miejscach dzielnicy. Tym razem do imprezy dołączyły także pracownie artystyczne z ul. Brzeskiej.

Wyprzedaże pamiątek z poprzedniej epoki, zbiórka na zwierzaki

Sklepy vintage i antykwariaty wystawią na sprzedaż swoje najbardziej interesujące okazy. Zapowiadają też duże wyprzedaże. 

To niebywała okazja, by zaopatrzyć się w unikatowe przedmioty sztuki użytkowej i zapoznać się z polskim, jak i światowym dizajnem XX wieku - zachęcają organizatorzy na stronie wydarzenia.

Natomiast w galeriach sztuki i pracowniach będzie można obejrzeć aktualne wystawy. 

Nie zabraknie też stoisk, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc zwierzętom - przy Wileńskiej 21 stanie stoisko „Kotów z Grochowa”, a przy Inżynierskiej 3 w kawiarni Melon „Pies to też Ktoś”.

Jednak to nie wszystko. W trakcie trwającej cały weekend imprezy (w godzinach 11-18) kursowały będą taksówki - Fiaty 125p. Za niewielką opłatą (5 zł) będzie się można przemieszczać między miejscami biorącymi udział w imprezie. 

Kino i ZOO Market 

Jeśli ktoś zdecyduje się odwiedzić w sobotę stołeczną Pragę, może też zajrzeć do ZOO Marketu, gdzie wieczorem będzie działać kino plenerowe. Wyświetlony zostanie film pt.  "Uprowadzona II", wstęp wolny, start: godz. 19.30.

Wieczory są chłodne, dlatego organizatorzy zachęcają do przybycia ze śpiworem. Dla zapominalskich na miejscu znajdą się ciepłe koce. 

W przyszłym weekend z kolei na miejscu odbędzie jesienna edycja Targów Rzeczy Wyszukanych

Darmowa komunikacja 

W sobotę 22 września jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Dlatego tego dnia będzie można po Warszawie za darmo jeździć komunikacją miejską

DOSTĘP PREMIUM