Krystyna Pawłowicz skomentowała nagrodę dla "Kleru": Publika choruje na nienawiść do swej ojczyzny

Podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, publiczność uznała za najlepszy "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Z werdyktem nie zgadza się posłanka Krystyna Pawłowicz. - Publika choruje na chorobę nienawiści do swej ojczyzny - napisała na Twitterze.

"Kler" był najbardziej oczekiwanym filmem tegorocznego festiwalu polskich filmów fabularnych w Gdyni. W sumie otrzymał trzy nagrody: publiczności, za scenografię (Jagna Janicka) oraz specjalną za podjęcie ważnego społecznie tematu (Wojciech Smarzowski).

Pawłowicz: Festiwal pogardy 

Z werdyktem najwyraźniej nie zgadza się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która nagrodę dla filmu postanowiła skomentować na Twitterze.

- Wyróżnienie przez publiczność w Gdyni filmu „Kler” pokazuje, że publika aktorsko-filmowa także choruje na chorobę nienawiści do swej ojczyzny - oceniła. 


Zdaniem posłanki festiwal w Gdyni jest miejscem "dla okazywania pogardy i nienawiści dla polskiej tożsamości, Polski i Polaków".

Smarzowski: Społeczeństwo patrzy na księdza jak na świętego. Chciałbym, żeby po tym filmie to się zmieniło

Tego nie zobaczyli widzowie TVP 

Podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni nie obyło się bez kontrowersji. Film Wojciecha Smarzowskiego oklaskiwano przez ponad 11 minut. Mimo tego Radio Gdańsk przyznając nagrodę Złotego Klakiera, uznało, że nie wręczy jej autorowi

Jednak to nie wszystko. Podczas gali rozdania nagród reżyser pozwolił sobie na żart z prezesa TVP. Usłyszeli go jednak tylko ci, którzy byli na widowni Teatru Muzycznego, z transmisji telewizyjnej komentarz został wycięty.

Smarzowski odbierając nagrodę specjalną jury, zażartował: "Super, że jesteście, ja tak w tej swojej pysze myślałem, że tym razem nagrodę wręczy mi prezes TVP".

Nawiązał w ten sposób do sytuacji sprzed kilku lat, kiedy Jacek Kurski próbował wręczyć mu pozaregulaminową nagrodę za Wołyń, ale już w kuluarach po zakończeniu gali. 

Smarzowski: Społeczeństwo patrzy na księdza jak na świętego. Chciałbym, żeby po tym filmie to się zmieniło

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (489)
Krystyna Pawłowicz skomentowała nagrodę dla "Kleru": Publika choruje na nienawiść do swej ojczyzny
Zaloguj się
 • xt-s

  Oceniono 118 razy 104

  Droga Redakcjo! Czy naprawdę w kraju i na świecie nie ma ważniejszych informacji, niż to, co na Twitterze napisała jakaś idiotka, która ma inną opinię, niż publiczność jakiegoś festiwalu?

 • zdziwiony6

  Oceniono 86 razy 80

  Pani Pawłowicz powinna się leczyć nan nogi. Na głowę już za późno...

 • matyldas1234

  Oceniono 61 razy 59

  Tia. Teraz przekazem dnia jest "ojkofobia". Jarek poczytał słownik, coś tam wynalazł i teraz wszyscy w PiS-ie się brandz..ją nowym wynalazkiem prezesa.

 • callistob

  Oceniono 45 razy 43

  Nie bardzo rozumiem jaki związek ma nienawiść czy miłość do ojczyzny z filmem o klerze...

 • piotrus.zibi

  Oceniono 38 razy 36

  Jedyne co kościół ma wspólnego z naszą ojczyzną to patologiczne okradanie jej i jej mieszkańców, .............ewentualnie obracanie jej ministrantów.

 • bronek176

  Oceniono 64 razy 36

  Pawłowicz jako pierwsza nienażarta bryć baba polskiego parlamentu potrafi tylko i wyłącznie budować kulturę pogardy i agresji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX