Przełom w sprawie Tomasza Komendy. Zatrzymano mężczyznę, który ma związek ze zbrodnią w Miłoszycach

Zatrzymano drugiego podejrzanego, który ma związek ze zbrodnią, za którą 18 lat w więzieniu spędził niesłusznie skazany Tomasz Komenda. - Sprawcy powinni zostać bardzo surowo ukarani - mówi min. Zbigniew Ziobro.

Przełom w sprawie Tomasza Komendy. Zatrzymano drugiego podejrzanego, który ma związek ze zbrodnią dokonaną w sylwestrową noc 1996/97 w Miłoszycach. Za brutalne zgwałcenie i porzucenie na mrozie 15-letniej Magdy, która zmarła,  Komenda spędził w więzieniu 18 lat; choć był niewinny.

To zatrzymany dziś 40-letni Norbert B., razem z ujętym już rok temu podejrzanym Ireneuszem M., miał doprowadzić do śmierci nastolatki. Jak mówił, podczas specjalnej konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, śledczy wykonali benedyktyńska pracę.

- Prokuratorzy zdecydowali się wytypować wszystkich mężczyzn, którzy w czasie kiedy doszło do tego strasznego przestępstwa, mieszkali  w miejscowości Miłoszyce i jej  okolicach. Zdecydowano się wszystkich przesłuchać, pobrać od każdego próbki do badań genetycznych - wyliczał minister sprawiedliwości-prokurator generalny.

Ziobro podkreślił, że śledztwo nie jest jeszcze zakończone. - Dlatego, że poszukujemy jeszcze jednej osoby, która wedle ustaleń dowodowych, mogła mieć związek z tym strasznym przestępstwem - poinformował. Zdaniem Ziobry sprawcy zbrodni, do której doszło ponad 20 lat temu, "powinni zostać bardzo surowo ukarani".

Tomasz Komenda. Niewinny odsiedział 18 lat

Tomasz Komenda, który w 2004 roku został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie. W połowie marca został przez sąd penitencjarny warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach.

Według prokuratury - która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie - mężczyzna nie popełnił zbrodni. 16 maja Sąd Najwyższy Tomasza Komendę uniewinnił.

Czytaj też: "Wymiar sprawiedliwości się myli, mylił się i zawsze będzie się mylił". Tomasz Komenda nie jest jedyny>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Tomasz Komenda
Zaloguj się
 • tepege

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Ziobro, proszę jeszcze dopaść osoby, które przyczyniły się do skazania Tomasza Komendy.

 • mgrstepien

  Oceniono 4 razy 2

  Jaśnie pan sędzia Topyła również powinien ubiegać się o odszkodowanie. Przypominam, że podczas jego rozprawy, płakali ze wzruszenia wszyscy obecni prawnicy. Nie tak jak w tej sprawie, gdzie tylko pan Komenda płakał.

 • mrpens

  Oceniono 1 raz 1

  Rządzi PIS i jest przełom, gazetko.pl jak to?

 • rbik53

  Oceniono 2 razy -2

  .
  Ziobro nie wytrzymał. Koniecznie musiał się promować. Teraz, dzięki jego próżności i głupocie, bandyci będą mieli łatwiej kwestionować w Strasburgu bezstronność sędziów oraz sprawiedliwość procesów i wyroków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX