Ewa Kopacz o Jarosławie Kaczyńskim: "Naczelnik Państwa" boi się powrotu Donalda Tuska

- Spekulacje na temat tego, co będzie robił Tusk, wynikają z tego, że gdzieś z tyłu głowy Kaczyńskiego jest drobna obawa - powiedziała Ewa Kopacz w Wywiadzie Politycznym.

- Jaką partią jest obecnie Platforma Obywatelska: centrową, centrowo-lewicową, centrową z konserwatywną kotwicą? - zapytała prowadząca audycję Karolina Lewicka

- Nasza partia zawsze szła środkiem i miała skrzydła - zarówno konserwatywne, jak i liberalne - powiedziała Ewa Kopacz

- Czyli raz na lewo, raz na prawo i bijemy sobie brawo - skomentowała Karolina Lewicka. 

- Program, który tworzymy dla Polaków jest programem dla osób, które mają odrobinę lewicowe poglądy, jak i prawicowe - odparła Kopacz. 

Kopacz: To z nim Kaczyński wiele razy przegrywał

Prowadząca zapytała byłą premier również o to, jakie plany polityczne ma Donald Tusk.

- Spekulacje na temat Tuska od pewnego czasu przybrały na sile. Dlaczego? Może, dlatego, że wszyscy boją się, że wreszcie wróci do polskiej polityki i powie: "Dość tego. Zabierajmy się za robotę. Pokażmy tym, co teraz rządzą, że warto bić się o to, co jest cenniejsze niż stołki w spółkach w Skarbu Państwa". Że warto bić się o wolność, demokrację, praworządność - odpowiedziała Ewa Kopacz.

Jej zdaniem Donald Tusk to człowiek, który w polskiej polityce - jak to określiła- zaznaczył się odwagą.

- To z nim Kaczyński wiele razy przegrywał. W związku z tym myślę, że spekulacje na temat tego, co będzie robił Tusk, wynikają z tego, że gdzieś z tyłu głowy Kaczyńskiego jest drobna obawa. A nuż wróciłby do polityki i cóż by przyszło temu "Naczelnikowi Państwa"? Po raz kolejny przegrać - stwierdziła była premier.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj audycji! Dowiesz się:

TOK FM PREMIUM