Komentarze (117)
Zmiany w Kościele? "Musi dojść do wymiany Episkopatu. Kościół nigdy nie zrobił nic sam z siebie"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pan_glosny

  Oceniono 8 razy 2

  Wczoraj w którym radio ksiądz mówił, że nigdy nie słyszał, żeby ktoś musiał płacić za ślub 2000 zł księdzu.
  Lata 2003-2005. U nas w zachodniopomorskim stawka była 600 zł. Moi koledzy na wschodzie - Siedlce, Chełm, lublińskie płacili wtedy 1200 zł. Dziś stawka w zachodniopomorskim 800-1200 zł. To ile na wschodzie? 2x tyle?
  Napiszcie jeśli wiecie jakie stawki są u Was, wraz z informacją o regionie oraz czy wieś, małe czy duże miasto.

 • jan.go

  Oceniono 1 raz 1

  Żeby doszło do wymiany episkopatu najpierw musi dojść do wymiany społeczeństwa .To jeszcze co najmniej 5 dekad jak nie więcej . Biskupi śpijcie spokojnie wam nic nie grozi

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 1

  Przecież ten Wojtyła głosił przy każdej okazji że kościół zawsze stoi po stronie najsłabszych. Tylko kto tu jest najsłabszy wobec agresywnych dzieci? Pewnie Law, Macial, Wesołowski, Skorodecki i tysiące innych sukienkowych cierpiących przemoc nieletnich.

 • nutka7.17

  Oceniono 11 razy 1

  Polski kk niech sobie będzie taki jaki jest (grzeszny, skrajnie skostniały, lubieżny i chamski), lecz w obrębie swojej wspólnoty religijnej, swoich budynków kościelnych i nigdzie więcej. Czyli zerwanie Konkordatu i usunięcie religii ze szkół i przedszkoli publicznych oraz kapelanów z instytucji państwowych (resorty siłowe tj. wojsko, policja, straż graniczna itp., szpitale, domy opieki i inne), a przede wszystkim finansowanie wyłącznie z podatków zdeklarowanych członków tej organizacji wyznaniowej, to podstawa. Bez tych zabiegów prawnych i działania państwa w tym zakresie, nie ma szans na usunięcie tej zarazy z życia społeczeństwa polskiego.

 • miniorek

  Oceniono 7 razy 1

  Polecam posłuchać audycji "Rozmowy niedokończone" w Radiu Maryja z dnia 27.09.2018 pt. Wzorce propagandy antykatolickiej. W skrócie kościół twierdzi że od wieków był prześladowane (porównuje się tu do prześladowanego Chrystusa) i nic się nie zmieniło. Afery na temat pedofilii czy np. film Kler to właśnie objaw tych rzekomych prześladowań. Polecam by zrozumieć.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 15 razy 1

  Polski kk w ramach walki z pedofilią wyznaczył arcyzboczka Paetza do prowadzenia uroczystej, z kompletem władz państwowych, mszy 1050-lecia chrztu Polski.
  A kiedy Flacha przygarnął innych zboczków, na pytania radośnie odpowiadał, że "ktoś musi zarabiać pieniądze".
  Jędraszewski (nowy Dziwisz) raczył ogłosić, że to zboczkom dzieje się krzywda, bo im dzieci same pod kołderkę.
  Zdjąłbym obrzydliwcom kiecki i kazał na rynku wychłostać. To JEDYNA forma zmian

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy 1

  jak sukienkowcy szybko nie zreformują swoich skostniałych, pełnych takich zabobonów jak celibat albo że kobieta nie może być księdzem "przyzwyczajeń" - zaczną zanikać :) jak by pan Smarzowski celował z tą premierą to by tak dogodnego terminu nie wynalazł :)))

 • mors22

  Oceniono 21 razy 1

  Śmieszni jesteście - "musi dojśc do wymiany" . Obszczymurek wyobraża sobie, że ma coś do gadania. Kim jest ten facet? Zwykłym zerem. Jego glos znaczy tyle co bełkot pijaczka spod sklepu. O Kościele decydują jego wierni wraz z księżmi, biskupami, a na czele stoi papież. Bezbożnicy mają prawo usunąć się z drogi, gdy idzie procesja. I radzę, że by z tego prawa skorzystali!

 • endrju1521

  Oceniono 13 razy 1

  zmiany w "kościele" ? ? ???

  Kościół jest NIEREFORMOWALNY ! ! ! ! !

  Trzeba by zmienić cały kodeks kanoniczny ! ! ! ! ! !

 • zsolca

  0

  To nie Kościół musi się oczyścić, to my musimy się oczyścić z kościoła!

 • vanad48

  Oceniono 2 razy 0

  Jedynym ratunkiem dla Kościoła w Polsce jest natychmiastowa dymisja całego Episkopatu i pojawienie się w nim ludzi mądrych, skromnych, wrażliwych i co najważniejszych z powołaniem do czynienia DOBRA....
  Czekamy też na pojawienie się autorytetu moralnego jakim był np. Kard. Wyszyński...nie mówiąc o św. Janie Pawle II
  Powinien też być obowiązek na plebaniach oglądnięcia co najmniej jednego odcinka Rancza !!!!!!
  To pilny wymóg !!!!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 8 razy 0

  >ursi51 29 minut temu 0
  >Dopóki ludzie nie zrozumieją, że Bóg to wymyślony byt filozoficzny, dopóty wszelkiej maści >szamani będą żerowali na ich naiwności.

  Ćwierćinteligenci nie rozumieją, że Bóg, wymyślony czy nie wymyślony, jest ludziom potrzebny.

 • zgryz3

  Oceniono 6 razy 0

  Kościół by mnie kompletnie nie obchodził, gdyby był w publicznym życiu tak samo widoczny jak zielonoświątkowcy, Świadkowie Jehowy, baptyści czy adwentyści siódmego dnia.

 • wujtommy102

  Oceniono 16 razy 0

  Chyba wszyscy biskupi w swoich diecezjach mieli udział w ukrywaniu pedofilii i jest to okazja aby masowo ich odesłać w stan spoczynku i dokonać gruntownej wymiany aparatu duchownego w tej firmie..Uczciwe odszkodowania dla ofiar pedofilskiego kleru będą tylko wtedy możliwe gdy uzna się te obrzydliwe czyny jako nieprzedawnione a zobowiązania finansowe pokryje w całości ta niezwykle bogata firma( ukrywająca z przyczyn ideologicznych te czyny) a nie sprawcy , którzy muszą ponieść odpowiedzialność karną( bezwzględna kara więzienia). Aby to było możliwe trzeba najpierw wypowiedzieć konkordat,ale nie jest to wykonalne bez pozbycia się rządzącej kasty POPIS-u , która okopała się przy władzy na wiele lat.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 16 razy 0

  >Zmiany w Kościele? "Musi dojść do wymiany Episkopatu.

  Kiedyż, ach kiedyż doczekamy się Kościoła akceptującego sodomię, związki "partnerskie", pornobiznes, seks z figurą papieża i adoptowanie dzieci przez pederastów?
  Byłoby to piękne.

 • a.k.traper

  Oceniono 16 razy 0

  Ja czekam na wypowiedzenie Konkordatu jako szkodliwego dla społeczeństwa i odesłanie Episkopatu do kruchty, pewnie się nie doczekam a oni mnie ale nie dbam o to. Wszelkie rozmowy i pertraktacje to tylko odciąganie tematu jak najdłużej, stara sprawdzona metoda każdej takiej formacji.

 • wujtommy102

  Oceniono 4 razy 0

  Zamiast tytułu "Kler" bardziej pasowałby ironiczny tytuł "Bogowie".

 • andrew1507

  Oceniono 16 razy 0

  Krótki plan wyborczy.
  1.Karczujemy PiS w każdych wyborach do dna, aby zdobyć większość konstytucyjną.
  2.Natychmiast po wyborach przeprowadzamy de-pisyzacje włącznie z delegalizacja PiS, ONR ma, rozgłośni i telewizji agenturalnych (Radio Maryja, Telewizja Trwam, PR, TVPiS)
  3. Powołujemy natychmiast tymczasową konstytuantę, aby zapobiec jakimkolwiek próbom obalenia ustroju demokratycznego państwa prawa.
  4. Powodujemy pilny rozdział państwa i KK z wyprowadzeniem religii ze szkol i wypowiedzeniem konkordatu z Watykanem
  5. Nowa Konstytucja z referendum
  6. Wprowadzenie Euro z referendum

 • eski57

  Oceniono 14 razy 0

  - za moralność , wynaturzenia seksualne w KK odpowiedzialność ponoszą Hierarchowie Watykanu wprowadzeniem wbrew naturze człowieka CELIBATU , a z chciwości majątkowej – na taką skalę w kościołach bez celibatu takie zachowania nie występują !
  - W Polsce duchowni w przeważającej wielkości zawsze byli wyniośli wobec wiernych , po przemianach ustrojowych zaczęli wchodzić w politykę , a po zawarciu umowy o współpracy między o. Rydzykiem , a prezesem J. Kaczyńskim , K. Instytucjonalny prawie oficjalnie stawiał wymagania wobec rządzących stanowienia ustaw odpowiadających zasadom religii katolickiej !
  Jak daleko współpraca między PiS-em , a K. Hierarchicznym doszła , niech posłuży oświadczenie powyborcze J. Kaczyńskiego wobec o. Rydzyka , że „bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa” , biskupom również za pomoc dziękował !
  - Prezes rządzącej partii dziękuje za wygranie … , wymowa jest jednoznaczna .. i co ciekawe , obecne spotkania wyborcze również odbywają się w kościołach ……….

 • ursi51

  Oceniono 5 razy -1

  Dopóki ludzie nie zrozumieją, że Bóg to wymyślony byt filozoficzny, dopóty wszelkiej maści szamani będą żerowali na ich naiwności.

 • cezar85

  Oceniono 13 razy -1

  bezkarna pedofilia i złodziejstwo idą im znakomicie

  więc po co wprowadzać jakieś zmiany?

 • gr_ub_y

  Oceniono 31 razy -1

  Najlepiej Nowy Episkopat wyłonić na kolegium Gazety Wyborczej, przy czym Nadredaktor wskaże nowego prymasa.

 • tadjan

  Oceniono 7 razy -1

  Tylko zerwanie konkordatu i wyprowadzenie religii ze szkół może dać początek naprawy....

 • ad2009

  Oceniono 6 razy -2

  kosciol przez 20-30 lat byl tu, na miejscu. Pilnował swojego interesu I inwestowal - w edukacje od złobka, w ziemie i budynki, w budzet państwa poprzez swoich ludzi. W koncu ma te 2000lat doswiadczenia.

 • 12w12

  Oceniono 13 razy -3

  KLER .............- "od zakrystii" przejechac i wypieprzyc w kosmos !

 • smok61

  Oceniono 9 razy -3

  Skończyć raz na zawsze z tym obrzydliwym katolicyzmem i niech w końcu nastąpi prawdziwa wiara !!!
  Birmingham 2018 ...koniec ramadanu . 140.000 wiernych ...;))))))
  www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=Oumge03X-uw
  ====
  Tylko nie wiem co wtedy będzie z Gazetką wyborczą i feministkami ...
  Ktoś ma pomysł ? :))))

 • smok61

  Oceniono 7 razy -3

  Ktoś ostatnio napisał , że problemem kościoła nie są pedofile , ale pedofile pederaści.
  W Niemczech bada się już ten problem i jak napisało die welt :
  "Laut vergleichenden Studien sind vier von fünf Opfern von sexuellem Missbrauch in der katholischen Kirche männlich. In anderen Institutionen dagegen sind mehr als die Hälfte der Opfer weiblich."
  Wniosek może być taki , że gdyby udało się wyrzucić pederatsów z szeregów kleru, przestępstwa pedofilii spadły by o 4/5.
  =====
  Ale czy o takie wnioski chodzi Gazetce ? ;) :D

 • justas32

  Oceniono 17 razy -3

  Ludzie chcieliby żeby księża byli biedniejsi, nie mieli seksu z dziećmi ani żonami parafian, brali mniej kasy za śluby czy pogrzeby ? To nie będzie żadnych księży ...

 • mietekkowalski

  Oceniono 17 razy -3

  Nie bedzie zadnych zmian. "Kler" to wg wielu komentatorow słaby film, ktory bazuje na stereotypach. Tak wiec przeciwnicy Kosciola beda robic szopki w stylu zakonnic na smyczy (jakie to odkrywcze i tolerancyjne zarazem!), a zwolennicy umocnią sie w poparciu dla instytucji, ktora w ich mniemaniu jest bezpardonowo atakowana. Jak wiadomo, tych drugich jest wiecej i tu cały ZONK przeciwnikow kleru...

 • kotmiki

  Oceniono 22 razy -4

  Niestety wiara w boga to ułomność umysłowa tak lekka niesprawność,wystarczy przecież myśleć racjonalnie a oczywistym musi być, że cwaniaki wymyślili sobie taka bajeczkę kiedy gość w 7 dni stworzył świata niestety zapomniał o intrenecie bo prawda zaraz wyszła by ... współczuje wszystkim zaczadzonym ,naiwnym pamiętajcie wiara czyni czuba a bóg to zwykły guz na mózgowiu brzmi to brutalnie

 • 2bxornot2b

  Oceniono 21 razy -5

  To jest pulapka kazdej nie poddanej kontroli spolecznej korporacji zawodowej przeciez wystarczy spojrzec na srodowisko sedziowskie uznali sie za nadzwyczajna kaste, ktora sama stanowi prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX