Zakaz wyświetlania "Kleru" w kinie w Zakopanem? Właściciel budynku miał nakazać zmianę repertuaru

Chodzi o kino "Giewont", które znajduje się w budynku Związku Podhalan. Prezes organizacji miał domagać się zmiany repertuaru.

W kinie "Giewont" w Zakopanem miało odbyć się w najbliższym tygodniu ponad 20 seansów filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Jak informuje jednak "Tygodnik Podhalański" właściciel budynku, w którym znajduje się kino - Związek Podhalan, oddział Zakopane - domaga się odwołania pokazów. 

W rozmowie z Tygodnikiem, Janusz Bukowski, który prowadzi kino, mówił, że nie dostał jeszcze żadnego oficjalnego pisma, ale prezes Związku Podhalan, Andrzej Skupień, powiedział mu, aby nie wyświetlał filmu Smarzowskiego. 

Kino "Giewont" znajduje się w budynku, który miasto Zakopane przekazało Związkowi Podhalan. 

Jak zaznaczył Bukowski, bilety są już wyprzedane na prawie wszystkie seanse "Kleru". 

Czekamy na komentarz zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan.

"Kler". Dlaczego Wojciech Smarzowski nakręcił ten film?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
"Kler". W kinie w Zakopanem zakazano wyświetlania
Zaloguj się
 • Oceniono 2 razy 2

  W Zakopanem, jak doniosła prasa, mafia kościelno - urzędnicza zakazała wyświetlania filmu "kler". W Zakopanem, jak powiedziała mi pani mgr farmacji z miejscowej apteki, płacą wszyscy i za wszystko. W ostatnich latach wprowadzono opłaty za wejście do znanej nekropolii "Pęksowe Brzysko" zaś w bieżącym roku wprowadzono opłaty nawet za wejście na Gubałówkę. To miasto jest zdegenerowane skrajną pazernością tzw. elit, oczywiście pobożnych, oczywiście świętojebliwych, które wszystkim ludziom najchętniej nałożyłoby kagańce na pyski .

 • 1989ps

  Oceniono 8 razy 2

  O nieszczęśni ci, którzy wydają zakaz. Wydaje im się, że działają w obronie wiary!

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 14 razy 2

  Nawet jak stłuczesz termometr
  to gorączka będzie nadal

 • andrzej1.61

  Oceniono 20 razy 2

  Tylko zdeklarowany zwyrodnialec może bronić i ochraniać pedofilów , zakaz wyświetlania jest ochroną zwyrodnialców. żeby jak najmniejsza ilość ludzi poznała prawdę. Czy cały związek Podhalan to ludzie sprzyjający zwyrodnialcom czy tylko prezes a może prawie wszystkim mieszkańcom Podhala nie przeszkadzają gwałty na dzieciach.

 • Krzysztof Domurat

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro na Smoleńsk dzieci wyganiano do kin w celach lekcji historii to niech teraz wyganiają wszystkich na kler w ramach lekcji religii

 • Leokadia Michalec

  Oceniono 9 razy 1

  bojkotować Zakopane w sezonie zimowym! niech im kler da dudki zarobić, kiej gupole !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX