Polacy w finale MŚ w siatkówce! W sobotę pokonali drużynę USA

Polscy siatkarze pokonali w Turynie Amerykanów 3:2 w półfinale mistrzostw świata. Broniący tytułu biało-czerwoni w finałowym spotkaniu zmierzą się z Brazylijczykami.

Sobotnie zwycięstwo cieszy tym bardziej, że Amerykanie w ostatnich latach byli dla Polaków trudnym rywalem.

Polscy siatkarze zaserwowali kibicom ogromne emocje. Biało-czerwoni grali z Amerykanami o miejsce w finale, ale też o honor, bo w ostatnich latach ci rywale wyjątkowo wiele razy stawali im na drodze do osiągnięcia sukcesu.

Mecz Polska - USA - przebieg spotkania, wyniki

W pierwszym secie lepsi okazali się Polacy, w drugim i trzecim Amerykanie, ale na szczęście w czwartym nasi reprezentanci odzyskali siły i znów byli górą. Tie-break był już popisem biało-czerwonych. Świetnie spisała się w nim cała drużyna, ale przede wszystkim Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski, którzy świetnie blokowali.

Ostatecznie tie-break zakończył się wynikiem 15-11, a nasza drużyna będzie wieczorem bronić tytułu sprzed czterech lat.

Polacy awans do najlepszej czwórki imprezy zapewnili sobie, wygrywając z ekipą Italii - awansowali z pierwszego miejsca w tabeli w grupie. Wcześniej pewnie zwyciężyli z Serbami.

Zawodnicy z USA do piątku byli jedyną niepokonaną drużyną w mistrzostwach. Tego dnia trener John Speraw postanowił oszczędzać siły swoich podstawowych zawodników na mecze fazy medalowej i jego zespół przegrał z Brazylijczykami 0:3.

W pierwszym półfinale "Canarinhos" wygrali z Serbami również 3:0.

Niedzielny finał rozpocznie się o godz. 21.15.

Wyniki i program:

sobota - półfinały

Polska - USA   3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:20, 15:11)

Brazylia - Serbia 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

niedziela

mecz o trzecie miejsce  (17.00)

finał  (21.15)

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM