Czy Włodzimierz Cimoszewicz wraca do polityki? "Złożono mi takie propozycje"

Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza Polska aktualnie potrzebuje silnych polityków opozycji. - Ale nie ma tam w tej chwili żadnych wybitnych postaci - powiedział w Wywiadzie Politycznym Radia TOK FM.

Gościem w Wywiadzie Politycznym Radia TOK FM był Włodzimierz Cimoszewicz. Czy planuje powrót na scenę polityczną? Taką propozycję złożył byłemu premierowi przewodniczący SLD - Włodzimierz Czarzasty.

- Na pewno nie będę brał udziału w wyborach do polskiego parlamentu. A jeśli chodzi o wybory europejskie, nie mówię tak, ani nie mówię nie. Złożono mi takie propozycje, ale sam decyzji jeszcze nie podjąłem - zaznaczył były premier w rozmowie z Karoliną Lewicką.

Jak zauważył, Polska aktualnie bardzo potrzebuje silnych polityków opozycji. A takich obecnie nie ma.

- Z jednej strony jest im trudniej, bo w telewizji publicznej politycy partii rządzącej są nieustannie pokazywani, bronieni, chwaleni. Ich racje są pokazywane. Jeżeli pokazuje się tam ktoś z opozycji, to po to, aby go zniesławić, zbrukać, na pasku napisać bzdury. Taka propaganda, która dociera do milionów ludzi, musi mieć swoje konsekwencje. Ale nie ma tam w tej chwili żadnych wybitnych postaci - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz.

PiS to "propaganda oparta na kłamstwie"

Cimoszewicz skomentował również sposób działania członków Prawa i Sprawiedliwości. 

- Ilość kłamstw, ich natężenie, propaganda oparta na kłamstwie w wydaniu pisowskim przekracza wszystko, co zdarzało się do tej pory w polskiej polityce. Poczynając od naczelnego hasła "Polska w ruinie" dzięki któremu PiS wygrało wybory. To było jawnym łgarstwem. Przecież Polacy widzieli, co się dzieje dookoła. W jaki sposób tak absurdalne hasło mogło się zakorzenić w czyjejkolwiek świadomości? Okazuje się, że jest to możliwe - powiedział w Radiu TOK FM.

Dodał też, że PiS to formacja, która "nie odczuwa najmniejszego skrępowania przed posługiwaniem się nieprawdą".

- Przy mówieniu o swoich przeciwnikach, przy wymienianiu swoich zasług, opisywaniu świata, polskiej rzeczywistości. I te niegodziwe insynuacje o sędziach, którzy nienawidzą swojego kraju albo są złodziejami czy przypisywanie poprzednikom oszukiwania na miliardy złotych - wyliczał były premier.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj audycji! Dowiesz się:

  • Co Włodzimierz Cimoszewicz uważa o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem?
  • Dlaczego scena polityczna Europy "uniemożliwia budowanie stabilnych rządów"?
  • Co były premier sądzi o Koalicji Obywatelskiej?

Czytaj teżCimoszewicz o Sejmie Kuchcińskiego: To nie jest parlament. To są koszary zarządzane przez kaprala

Włodzimierz Cimoszewicz: PiS zapewniał, że w koncepcji Trójmorza chodzi o więzy gospodarcze,nie o politykę

TOK FM PREMIUM