Wybory samorządowe w Krakowie. "Rywalizacja kandydatów to gra w trójkącie"

- Faworyci są tylko faworytami, a nie pewniakami. A im większymi są pewniakami, tym mniejsza jest szansa na to, iż rzeczywiście wygrają - powiedział dr Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dziś w ramach akcji Usłysz Swoje Miasto Radia TOK FM jesteśmy w Krakowie. I dlatego zapraszamy na krakowską debatę polityczną kandydatów na prezydenta miasta. 

Debata rozpocznie się o godzinie 18 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ulicy Rajskiej 12. O czym będą rozmawiali kandydaci na prezydenta Krakowa? Między innymi o smogu i o metrze - prowadzący Mikołaj Lizut czterem kandydatom na prezydenta, którzy zdecydowali się wziąć udział w debacie, będzie zadawał pytania dotyczące przyszłości miasta.

Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Kto wygra?

O kandydatach i kampanii mówił w Radiu TOK FM dr Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Faworytem jest obecny prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a faworytką na drugie miejsce jest pani profesor Wassermann. Jednak faworyci są tylko faworytami, a nie są pewniakami. A im większymi są pewniakami, tym mniejsza jest szansa na to, iż rzeczywiście tak się stanie - powiedział.

Dr Flis stwierdził, że rywalizacja kandydatów to gra w trójkącie.

- Jeśli są zwolennicy dwóch kandydatów jednej partii, a nie jednego po przeciwnej stronie, to on by ograł każdego z nich, gdyby wszedł do drugiej tury. Tak zresztą wygrywał do tej pory Jacek Majchrowski: wyborcy PiS i wyborcy PO głosowali na swoich kandydatów, ale każdy z nich by wolał, żeby przede wszystkim nie wygrał ten z drugiej strony - tłumaczył.

Kto weźmie udział w debacie?

O przyszłości Krakowa z mieszkańcami rozmawiać zdecydowali się: Łukasz Gibała ze Stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców, Daria Gosek-Popiołek z Partii Razem, Konrad Berkowicz z Wolności i Jolanta Gajęcka z Kukiz 15.

Udziału w debacie odmówiła kandydatka PiS - Małgorzata Wassermann i urzędujący prezydent Jacek Majchrowski.

Czytaj też: Usłysz Kraków przed wyborami. Komu przyjdzie zmierzyć się ze smogiem?

Walka ze smogiem, pomnikoza i niekończące się remonty. Czego potrzebuje Kraków?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM