Ustawa o częściowej pomocy w spłacie kredytów mieszkaniowych. Co dalej z wyborczymi obietnicami?

- Ustawa o częściowej pomocy w spłacie kredytów mieszkaniowych ma być gotowa jeszcze w tym roku - zapowiedział w rozmowie z reporterem TOK FM poseł Tadeusz Cymański.

Jednocześnie szef sejmowej podkomisji do sprawy pomocy frankowiczom nie pozostawia złudzeń: spełnienie obietnic wyborczych wobec zadłużonych we frankach na dziś wydaje się nierealne.

Nikłe szanse na realizację wyborczych obietnic

Tadeusz Cymański mówi wprost: szanse na przykład na przewalutowanie kredytów mieszkaniowych po kursie z dnia ich zaciągnięcia są nikłe. Choć o takim właśnie rozwiązaniu mówił w trakcie swojej kampanii wyborczej, wtedy jeszcze kandydat na prezydenta, Andrzej Duda.

- To wydaje mi się mało realne - ocenia szef sejmowej podkomisji do spraw pomocy frankowiczom, która wciąż pracuje nad prezydenckim projektem ustawy o częściowej pomocy w spłacie kredytów mieszkaniowych - także tych złotówkowych.

Cymański chciałby, aby prace nad tymi przepisami zakończyły się jeszcze w tym roku.

- Nie chce wiązać się słowem, bo to są decyzje zapadające na najwyższych szczeblach. Zwłaszcza decyzje o ogromnym ciężarze gatunkowym - zaznaczył. 

Szacuje się, że w całej Polsce kredyt we frankach szwajcarskich spłaca około 700 tysięcy osób, z czego 10 tysięcy ma problem z jego spłatą w terminie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Ustawa o częściowej pomocy w spłacie kredytów mieszkaniowych. Co dalej z wyborczymi obietnicami?
Zaloguj się
  • zorro318

    0

    Oczywiscie PiS w tym wypadku nie spelni obietnicy wyborczej, poniewaz wysokie zyski bankow przeloza sie na wyzsze podatki, ktore banki beda placic pisowskiemu rzadowi.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 4 razy -2

    Pytanie zasadnicze dlaczego ci ludzie chca zagladac do portfeli innych podatnikow i to w momencie gdy kurs franka powinien ich sklaniac do przewalutowania kredytu.? Zupelnie nie wzrusza mnie temat tych cwaniaczkow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX