Światowy Dzień Zwierząt ma zmienić postawy wobec zwierząt i zwrócić uwagę na problem bezdomności

Światowy Dzień Zwierząt to nie tylko okazja do tego, żeby pochwalić się zdjęciem swojego domowego pupila. Warto zwrócić uwagę na te zwierzęta, które domu nie mają.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest w dniu ich patrona św. Franciszka. Dzień zwierząt ma zmienić postawy ludzi wobec zwierząt, uświadomić ich prawa oraz zwrócić uwagę na między innymi los bezdomnych zwierząt. A jak ten los można poprawić?

- Gdy w czerwcu 2015 roku powstawała fundacja za główny cel postawiliśmy sobie, żeby zmniejszyć bezdomność zwierząt wokół nas. Postawiliśmy na kastrację zwierząt. Na początku zajęliśmy się kotami wolnożyjącymi - wyjaśniła Agata Saja z fundacji 7 życzeń z Grudziądza w audycji "Wierzę w zwierzę" Doroty Sumińskiej. - Miasto już wcześniej prowadziło akcje kastracji, ale chcieliśmy się w to włączyć i do tej pory prowadzimy działania. Naszym głównym sztandarowym celem jest czipowanie zwierząt, zwłaszcza w gminach przyległych do Grudziądza - dodała. 

Jako ważne działania wymieniła również: edukację, przedstawienie problemu czipowania, kastrowania, bezdomności, współpracę z dzielnicowymi, szukanie wsparcia w policji.

TOK FM PREMIUM