Nowe fakty ws. wypadku kolumny Andrzeja Dudy w Oświęcimiu. Jest szansa na znalezienie nagrania z potrącenia dziecka

Dwaj policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa zostali już przesłuchani ws. wypadku z udziałem kolumny prezydenta Andrzeja Dudy w Oświęcimiu. Doszło do potrącenia dziecka.

W przyszłym tygodniu dowiemy się czy potrącenie 10-latka w Oświęcimiu przez radiowóz policyjny z kolumny prezydenta Andrzeja Dudy uznane zostanie za przestępstwo czy wykroczenie. Oceni to biegły - na jego powołanie funkcjonariusze mają pięć dni.

- Chłopiec, który wczoraj został potrącony na pasach, ma powierzchowne obrażenia - zazwyczaj kwalifikujemy je jako takie, które nie wymagają hospitalizacji powyżej 7 dni - mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Ale to opinia biegłego w tym wypadku będzie decydująca.

Na miejscu nie było monitoringu

W sprawie przesłuchani zostali dwaj policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Na miejscu nie było monitoringu, ale być może pomocne będą nagrania z kamer samochodów, które jechały w kolumnie prezydenckiej.

Jak relacjonował w czwartek w rozmowie z TVN24 nowy rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski: Samochód policyjny, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, potrącił bardzo delikatnie dziecko, które wybiegło przed ten samochód. Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, wezwano karetkę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Nowe fakty. Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy w Oświęcimiu - radiowóz z kolumny potrącił chłopca
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 3

  Dwa arcycuda:
  1; dziecko "sie potrąciło" o samochód (a co tam dzieckol pan Duda Andrzej ze świta jedzie, to wszyscy z drogi...)
  2. dobre panisko pan Duda ANdrzej: wysiadł, pochylił się nad przejechanym dzieckiem (złamanie wszystkich procedur ochrony: po zdarzeniu zostaja słuzby ratownicze i pomocowe, a główny ochraniany jest usuwany, tj. natychmiast odwożony z miejsca zdarzenia). Tak samo było przy locie do Smoleńska : instrukcja HEAD co innego, a Dysponent Lotu co innego. No i klops.... Do tej pory nic sie nie nauczyli BOR/SOP....

 • keiron

  Oceniono 2 razy 2

  Pewno gó...arz był z KODu i sam rzucił się pod samochód żeby zdyskredytować zacnego prezydenta i pachołków jego. Intryga grubymi nićmi szyta.

 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko patrzeć, a będą oskarżać rodziców o niedopilnowanie dziecka.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy 0

  Dosc cicho o swiatowej slawy ekspercie od ekonomii ministrze cieniu Panu Rżąńcy i dosc szokujacej ujawnionej przez superak notatce Szczurka zalecajacej wstrzymanie prac nad uszczelnianiem VAT. W tym momencie nie mowimy o delikatnym potraceniu, a o kwotach rzedu kilkuset miliardow pln. Mowimy o polsce michnikowskiej i postrywinowskiej, ktora w zasadzie byla tym samym pier...lcem zafundowanym za okraglym stolcem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX