W Łodzi powstało Centrum Interwencji Kryzysowej. Pomaga osobom ze skłonnościami samobójczymi

W Łodzi powstało Centrum Interwencji Kryzysowej dedykowane młodym osobom ze skłonnościami samobójczymi między 10. a 30. rokiem życia. Jest czynne całą dobę.

Łódzkie Centrum Interwencji Kryzysowej to pierwsza taka placówka w regionie. W ciągu pierwszego miesiąca swojej działalności pomogło już około 70 osobom.

Można się do niego zgłaszać przez internet, telefonicznie i osobiście. Jest czynne całą dobę.

- Najpierw proponujemy herbatę albo wodę. To jest pierwsza rzecz, dla mnie bardzo istotna, gdy tutaj przychodzi nastolatek. Z reguły jest on przyprowadzony przez rodziców i bardzo często nie chce tu być - mówił Tomasz Bilicki, szef fundacji, która założyła Centrum Interwencji Kryzysowej w Łodzi.

Jak przekonywał Bilicki, skłonności samobójcze może mieć obecnie co piąty młody człowiek.

Czytaj też: "Wiem, z czym się wiąże taka choroba". Polka przejdzie 600 km, aby wesprzeć chorych na raka

Z kolei psycholog z Centrum Filip Tworkowski ostrzega, które zachowania nastolatków mogą świadczyć o ich kryzysie psychicznym i powinny zwrócić uwagę opiekunów: podejrzenie o spożywanie środków psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze, alkohol), niewracanie do domu na noc, agresywne zachowania wobec domowników czy też innych osób. Czasem to będzie również apatia i niechęć do codziennych aktywności.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
ul. Piotrkowska 102 90-004 Łódź 
Telefon: (0-42) 630-11-02
E-mail: mopz@s102.com.pl
Czynny: całodobowo

Jacek Żakowski: Czy antyszczepionkowi idioci sterroryzują społeczeństwo?

TOK FM PREMIUM