"Jest z tobą kłopot, bo jesteś za ładna". Prezydent Legionowa odchodzi z PO po ujawnieniu seksistowskich wypowiedzi

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. W sieci pojawiło się nagranie, na którym w seksistowski sposób prezentował kandydatki do Rady Miasta.

"Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna"

Film ze spotkania wyborczego Romana Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV, zamieścił na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Widać na nim, jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta. O jednym z nich mówi: "Powiem szczerze, że nie byłem zadowolony, jak się urodził. Dzieci są takie brzydkie i zobaczcie, jaki ładny wyrósł, dorodny".

Z kolei do jednej z kandydatek zwraca się: "Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta". Pod adresem kolejnych dwóch kandydatek pada stwierdzenie: "Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone". "No i pani od seksu" - dodaje Smogorzewski.

Na nagraniu widać jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju".

Smogorzewski poza PO

Nagranie w sieci pojawiło w piątek, ale sama konwencja odbyła się pod koniec września. Również w piątek wieczorem rzecznik PO poinformował, że Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie.

Jednak rzeczniczka PiS Beata Mazurek domaga się dymisji swojego odpowiednika z Platformy, Jana Grabca, który był na prezentacji w Legionowie i nie zareagował na wypowiedzi Smogorzewskiego.

Sprawę skomentował również premier Mateusz Morawiecki. - To, co zdarzyło się w Legionowie, jest charakterystyczne. (...) Ogromna pogarda wobec kobiet w szczególności, ludzi - mówił.

Sam Grabiec na Twitterze informował o odejściu Smogorzewskiego z PO i deklarował, że Smogorzewski nie był kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Wkrótce potem przypomniał sprawę radnego PiS z Bydgoszczy, którego żona w głośnym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" opowiedziała o tym, jak mąż przez lata się nad nią znęcał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (33)
Seksistowskie wypowiedzie prezydenta Legionowa. Roman Smogorzewski poza Platformą
Zaloguj się
 • maruda.marudna

  Oceniono 7 razy 5

  Zastanawiające. Czy w PO jest już całkowite zidiocenie? Przecież któraś z tych prezentowanych pań przez tego durnia powinna go strzelić w pysk, publicznie, przy telewizji. I dla mnie byłoby to normalne.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy 3

  Typowe dla peerelowskiego chamstwa, ktore przy okraglym stole otrzymalo pelna wolnosc od jakiejkolwiek odpowiedzailnosci za panstwo i powierzone im zespoly ludzkie to kolejna lekcja do czego prowadzi wolnosc elit do powszechnej niewoli mas.

 • kasiapanowie

  Oceniono 5 razy 3

  Buta i arogancja władzy wybory PO,liczone głosy ?

 • mir58

  Oceniono 2 razy 2

  Absolutnie nie jestem wyznawcą teorii spiskowych, ale to wygląda tak, jakby pan prezydent Legionowa zawarł jakiś układ z kimś z PIS aby zaszkodzić opozycji. No bo żeby wygadywać takie idiotyzmy? Mówił jakby był "pod wpływem" ...

 • mir58

  0

  Absolutnie nie jestem wyznawcą teorii spiskowych, ale to wygląda tak, jakby pan prezydent Legionowa zawarł jakiś układ z kimś z PIS aby zaszkodzić opozycji. No bo żeby wygadywać takie idiotyzmy? Mówił jakby był "pod wpływem" ...

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 0

  Facet jest żenujący. Tak jak Duda, Morawiecki i cała reszta oszustów smoleńskich z Kaczyńskim i Macierewiczem na czele. Tyle, że konsewencje poczynań tych ostatnich są bez porównania poważniejsze niż tego głupka z Legionowa

 • mrpens

  Oceniono 2 razy 0

  PO partia alfonsów

 • Rafal Galeski

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe co na to Nowacka Środa Szczuka Grzybek i inne znane feministki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX