"Jest z tobą kłopot, bo jesteś za ładna". Prezydent Legionowa odchodzi z PO po ujawnieniu seksistowskich wypowiedzi

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. W sieci pojawiło się nagranie, na którym w seksistowski sposób prezentował kandydatki do Rady Miasta.

"Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna"

Film ze spotkania wyborczego Romana Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV, zamieścił na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Widać na nim, jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta. O jednym z nich mówi: "Powiem szczerze, że nie byłem zadowolony, jak się urodził. Dzieci są takie brzydkie i zobaczcie, jaki ładny wyrósł, dorodny".

Z kolei do jednej z kandydatek zwraca się: "Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta". Pod adresem kolejnych dwóch kandydatek pada stwierdzenie: "Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone". "No i pani od seksu" - dodaje Smogorzewski.

Na nagraniu widać jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju".

Smogorzewski poza PO

Nagranie w sieci pojawiło w piątek, ale sama konwencja odbyła się pod koniec września. Również w piątek wieczorem rzecznik PO poinformował, że Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie.

Jednak rzeczniczka PiS Beata Mazurek domaga się dymisji swojego odpowiednika z Platformy, Jana Grabca, który był na prezentacji w Legionowie i nie zareagował na wypowiedzi Smogorzewskiego.

Sprawę skomentował również premier Mateusz Morawiecki. - To, co zdarzyło się w Legionowie, jest charakterystyczne. (...) Ogromna pogarda wobec kobiet w szczególności, ludzi - mówił.

Sam Grabiec na Twitterze informował o odejściu Smogorzewskiego z PO i deklarował, że Smogorzewski nie był kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Wkrótce potem przypomniał sprawę radnego PiS z Bydgoszczy, którego żona w głośnym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" opowiedziała o tym, jak mąż przez lata się nad nią znęcał.

TOK FM PREMIUM