Czy afera podsłuchowa to gwóźdź do trumny rządu? "Jeśli mamy głuchy elektorat, to taśmy nie pomogą"

- Prawo i Sprawiedliwość jest dziś w innej sytuacji, niż PO w 2014 roku. Gdyby było w zapaści, taśmy zadziałałyby lepiej - powiedział Tomasz Walczak z "Super Expressu".

Gośćmi Poranka w Radiu TOK FM była trójka komentatorów: Martyna Bunda, tygodnik "Polityka", Tomasz Walczak z "Super Expressu" oraz Eliza Olczyk z "Wprost".

Czy afera taśmowa obali obecny rząd? Jak mówił Tomasz Walczak - obecnie taśmy są już "rzeczą wtórną" i miały dużo większą siłę wtedy, kiedy zostały ujawnione.

- Moment ujawnienia nagrań w 2014 roku to był czas kończącej się Platformy, podatnej już na różne uderzenia. W innej sytuacji jest dziś Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby było w zapaści, gdyby sytuacja gospodarcza była zła, to te taśmy zadziałałyby lepiej - tłumaczył Walczak.

Taśmy gwoździem do trumny obecnego rządu?

Czy ujawnienie nowych faktów wokół afery taśmowej, to początek końca obecnej partii rządzącej? - zastanawiali się komentatorzy.

- Platforma oskarżyła w którymś momencie PiS, że tak naprawdę to oni wymyślili te taśmy. Oni namówili część służb, aby w taki nieformalny sposób obalić rząd Donalda Tuska. I teraz, skoro te taśmy uderzają w PiS, to i PiS może powiedzieć: zobaczcie, my też jesteśmy atakowani. Jednak zgadzam się z tym, że taśmy są gwoździem do trumny obecnego rządu - powiedziała Eliza Olczyk z "Wprost".

Choć, jak powiedziała Martyna Bunda z "Polityki" - "jeśli mamy głuchy elektorat, to taśmy w niczym nie pomogą".

- Te nagrania to kolejna odsłona tego, co my już wiemy o PiS na tysiące sposobów. Ale jak państwo są głusi, to niczego nie usłyszą - stwierdziła dziennikarka "Polityki".

Zauważyła również, że ze względu na rozgłos wokół filmu "Kler" - "złość społeczna inaczej się obecnie kanalizuje".

- Przez to rządzącym być może uda się wywinąć bokiem - dodała dziennikarka "Polityki".

Czytaj też:  Petru o aferze taśmowej: Kaczyński będzie bronić Morawieckiego, bo nie może non stop wymieniać premiera

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj audycji! Dowiesz się:

  • Dlaczego przeciętnemu Polakowi łatwiej wypowiedzieć się na temat szczepionek, niż o tym, kto powinien zostać prezydentem?
  • Co podstawowego dla naszej współczesnej kultury stoi za ruchem antyszczepionkowym?
  • Czy Donald Tusk będzie ponadpartyjnym kandydatem na prezydenta Polski?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM