Najlepsze podcasty o filozofii - bieżące wydarzenia z niecodziennej perspektywy

Bieżące zagadnienia analizowane z perspektywy filozoficznych nurtów, odkrywanie wierzeń i dogmatów, których się nieświadomie trzymamy, a także filozoficzno - psychologiczna wycieczka w głąb siebie - to wszystko znajdziecie w bogatej bibliotece podcastów TOK FM.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Tomasz Stawiszyński i prof. Tadeusz Bartoś starają się zgłębić mit wiecznego powrotu Fryderyka Nietzschego, czyli ideę, której propagator... sam się obawiał.

Rozmówcy w studiu zastanawiają się też, czy w Polsce mamy do czynienia z cenzurą związaną z "obrazą uczuć religijnych"? Czy twórcy na przykład boją się uprawiać satyrę religijną? Czy w naszym kraju można w ogóle bezkarnie drwić z religii? Posłuchaj podcastu:

Posłuchaj najciekawszych podcastów o filozofii!

- Od czasów Sokratesa wiadomo, że wszystko, co najważniejsze, dzieje się w rozmowie. Także filozofia najpełniej się w niej przejawia. Rozmowa filozoficzna nie zna żadnych dogmatów i żadnego tabu. A na uwadze ma… całość istnienia. Wraz z moimi gośćmi będę się starał tę całość jakoś uchwycić, a następnie się nią z Państwem podzielić - zachęca prowadzący audycję Godzina filozofów Tomasz Stawiszyński.

To nie jedyna jego audycja w TOK FM, która dotyczy filozofii - Tomasz Stawiszyński prowadzi też Kwadrans filozofa. To cykl mówionych felietonów, w których autor przygląda się aktualnym tematom z perspektywy filozoficznej.

- Interesuje mnie nie tyle bieżący nurt wydarzeń, ile raczej różne struktury ten nurt organizujące - mity, wyobrażenia, dogmaty, których się nieświadomie trzymamy, wierzenia, przesądy… Będę je wydobywał na powierzchnię, a potem bacznie się im przyglądał - tłumaczy.

Wśród podcastów, które TOK FM publikuje wyłącznie w internecie, jest też audycja Nasze wewnętrzne konflikty.  Podcast psychoterapeutyczno-filozoficzny Cvety Dimitrovej i Tomasza Stawiszyńskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się psychologią, filozofią, albo po prostu chce lepiej zrozumieć siebie i innych.

TOK FM PREMIUM