Pielęgniarki z Przemyśla kończą głodówkę i wracają do pracy. Podpisano porozumienie

Pielęgniarki z przemyskiego szpitala kończą swój trwający 37 dni protest - dziś w resorcie zdrowia podpisały porozumienie dotyczące podwyżek.

Pielęgniarki podpisały w ministerstwie zdrowia porozumienie z dyrektorem szpitala i marszałkiem województwa. W sumie udało im się wynegocjować 600 złotych więcej pensji - 400 zł w tym roku, kolejne 200 złotych - od stycznia.

- Reszta żądań płacowych będzie uzależniona od kondycji szpitala - mówi Ewa Rygiel, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek w szpitalu w Przemyślu. 

- Te podwyżki, które zostały wynegocjowane, są podwyżkami rotacyjnymi, czyli będą rozłożone w latach. I będą zależały od finansów szpitala - dodaje.  

Od września trwał strajk głodowy

Przypomnijmy. Od 3 września w szpitalu im. w. Ojca Pio w Przemyślu trwał rotacyjny protest głodowy pielęgniarek, a od 20 września odbywał się jednocześnie protest absencyjny.

Placówka musiała wstrzymać planowe przyjęcia oraz połączyć część oddziałów. Pielęgniarki prowadziły od tego czasu rotacyjną głodówkę, część z nich była na zwolnieniach lekarskich. 

Lekarze rezydenci w obronie polskiej służby zdrowia

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM