Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem. Zapozowali do zdjęcia z przesłaniem dla Polski

Lider gigantów rocka znany jest ze swojego poparcia dla integracji europejskiej. Na spotkaniu z Przewodniczącym Rady Europejskiej poświęconym problemom UE pojawił się też temat Polski.

Podczas swojej wizyty w Parlamencie Europejskim Bono spotkał się z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, szefami grup politycznych w europarlamencie, a także z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

 

Były premier zamieścił po spotkaniu zdjęcie, na którym pozuje razem z irlandzkim muzykiem na tle plakatu z napisem “Konstytucja”, który stał się symbolem sprzeciwu wobec upolitycznianiu sądów w Polsce.

Bono znany jest ze swojego zaangażowanie w sprawy polityczne i społeczne. Niedawno na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisał w felietonie o tym, że idea zjednoczonej Europy niszczona jest przez prawicowych ekstremistów.

Czytaj więcej: Zagraniczne gwiazdy komentują sytuację w naszym kraju, a polscy muzycy milczą. "Jednym z powodów jest strach"

Podczas ostatniej trasy koncertowej U2 na ekranie za sceną wyświetlano flagę UE.

Głos w sprawie Polski Bono zabrał podczas jednej z wcześniejszych tras koncertowych swojego zespołu

- Naszym braciom i siostrom w Polsce zabiera się wolność! - krzyczał ze sceny  podczas koncertu w Amsterdamie. U2 regularnie wykonuje też na koncertach “New years day” z albumu “War” - utwór zainspirowany Lechem Wałęsą i Solidarnością.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem. Zapozowali do zdjęcia z przesłaniem dla Polski
Zaloguj się
  • matts06

    Oceniono 8 razy 0

    Jak hasło "Konstytucja", które tak często wykrzykujecie i gdzie co chwile mówicie, że PIS i Duda łamią konstytucję, ma się do tego, że właśnie konstytucja jest dziś łamana przez kandydata na prezydenta Lublina, popieranego i będącego w PO? Właśnie człowiek z PO (bez większego sprzeciwu władz partii, poza cichutkim "apelujemy") łamie konstytucję. To by było na tyle jeśli idzie o waszą wiarygodność. Nigdy więcej nie zmarnuję głosu na PO. Koniec. The End. Jesteście naprawdę tacy sami jak PiS, tylko estetyka was odróżnia.

    Aaa i przy okazji, bo tego nie może zabraknąć w takim temacie. Pozdrowienia dla pani Nowackiej, kapitalne sobie pani towarzystwo dobrała, na lewicy jest Pani już skończona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX