Bono spotkał się z Donaldem Tuskiem. Zapozowali do zdjęcia z przesłaniem dla Polski

Lider gigantów rocka znany jest ze swojego poparcia dla integracji europejskiej. Na spotkaniu z Przewodniczącym Rady Europejskiej poświęconym problemom UE pojawił się też temat Polski.

Podczas swojej wizyty w Parlamencie Europejskim Bono spotkał się z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, szefami grup politycznych w europarlamencie, a także z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

 

Były premier zamieścił po spotkaniu zdjęcie, na którym pozuje razem z irlandzkim muzykiem na tle plakatu z napisem “Konstytucja”, który stał się symbolem sprzeciwu wobec upolitycznianiu sądów w Polsce.

Bono znany jest ze swojego zaangażowanie w sprawy polityczne i społeczne. Niedawno na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisał w felietonie o tym, że idea zjednoczonej Europy niszczona jest przez prawicowych ekstremistów.

Czytaj więcej: Zagraniczne gwiazdy komentują sytuację w naszym kraju, a polscy muzycy milczą. "Jednym z powodów jest strach"

Podczas ostatniej trasy koncertowej U2 na ekranie za sceną wyświetlano flagę UE.

Głos w sprawie Polski Bono zabrał podczas jednej z wcześniejszych tras koncertowych swojego zespołu

- Naszym braciom i siostrom w Polsce zabiera się wolność! - krzyczał ze sceny  podczas koncertu w Amsterdamie. U2 regularnie wykonuje też na koncertach “New years day” z albumu “War” - utwór zainspirowany Lechem Wałęsą i Solidarnością.

DOSTĘP PREMIUM