Szef sztabu wyborczego PO: Wypowiedź Biedronia o Nowackiej pokazuje jego prawdziwą twarz

Jacek Protas skomentował słowa Roberta Biedronia na temat Barbary Nowackiej. Prezydent Słupska stwierdził w TOK FM, że została "wytresowana" przez media i dlatego dołączyła do Koalicji Obywatelskiej.

Szef sztabu wyborczego PO: Wypowiedź Biedronia o Nowackiej pokazuje jego prawdziwą twarz

Jacek Protas skomentował słowa Roberta Biedronia na temat Barbary Nowackiej. Prezydent Słupska stwierdził w TOK FM, że została “wytresowana” przez media i dlatego dołączyła do Koalicji Obywatelskiej.

Robert Biedroń był gościem Poranka Radia TOK FM. W trakcie rozmowy z Dominiką Wielowieyską odniósł się do możliwości zjednoczenia lewicy pod auspicjami Koalicji Obywatelskiej, stworzonej przez Nowoczesną i Platformę Obywatelską.
- Tresowana przez was Nowacka dołączyła do Koalicji Obywatelskiej - powiedział Robert Biedroń w TOK FM. Jego zdaniem polityczka podjęła taką decyzję przed wyborami samorządowymi z powodu nacisku mediów.

Biedronia interesuje tylko jego kariera

Wypowiedź wywołała komentarze oburzenia. Odniosła się do nich też sama Nowacka. - Świat polityki bombarduje kobiety seksizmem. Martwi mnie, że te słowa padają z ust osoby, która odwołuje się do wartości feminizmu i równości - mówiła w rozmowie z tokfm.pl
Do słów prezydenta Słupska odniósł się w TOK FM też Jacek Protas, szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej
- Pokazał swoją prawdziwą twarz. Pokazał, że Roberta Biedronia interesuje Robert Biedroń i jego kariera. Zbudowanie ścieżki politycznej, może do Europarlamentu, może do parlamentu w nadchodzących wyborach. Tą wypowiedzią pokazał, że nie jest taki nowoczesny, tolerancyjny i otwarty - krytykował
- Jeżeli dziś głównym celem tego polityka jest atakowanie Platformy, rozbicie Koalicji Obywatelskiej, to niech bajek nie opowiada, że jest przeciwko PiS, że jest alternatywą dla tej partii. To są bzdury.

DOSTĘP PREMIUM