Premier Morawiecki zapowiada wsparcie finansowe dla twórców polskich gier patriotycznych

Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie finansowe dla twórców polskich gier patriotycznych, które będą popularyzować naszą historię i kulturę.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Poznań Game Arena - największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier i sprzętu komputerowego. Spotkał się tutaj min. z przedstawicielami polskiej branży gier niezależnych, która należy do światowych liderów.

- Przygotowaliśmy specjalny fundusz z ministerstwem kultury. Na razie 25 milionów zł, ale on może się powiększać. Zwłaszcza dla gier zawierających elementy polskiej historii, tradycji. To fundusz wzorowany na funduszach francuskim i brytyjskim. Poprzez popkulturę najlepiej jest promować soft power kultury danego kraju - mówił premier.

Poznań Game Arena - największe w Europie Środkowo Wschodniej Targi Gier i sprzętu komputerowego ściągnęły do Poznania tłumy fanów tej rozrywki. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedzający mają do dyspozycji ponad 1 tysiąc stanowisk do grania i wszystkie najnowsze konsole dostępne na polskim rynku. Wśród wystawców nie brakuje polskich twórców gier niezależnych, którzy odnieśli sukces nie tylko w kraju ale za granicą.

Do niedzieli na targach PGA w Poznaniu zaplanowano liczne premiery gier i turnieje e-sportowe. Rozstrzygnięty zostanie konkurs dla najlepszych gier wideo z Europy Środkowo-Wschodniej.  Podobnie, jak w poprzednich latach, będzie się można spotkać z youtuberami i zobaczyć najlepsze przebrania cosplayerów, czyli ludzi, którzy przebierają się za ulubione postacie z gier.

TOK FM PREMIUM