Premier Morawiecki zapowiada wsparcie finansowe dla twórców polskich gier patriotycznych

Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie finansowe dla twórców polskich gier patriotycznych, które będą popularyzować naszą historię i kulturę.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Poznań Game Arena - największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier i sprzętu komputerowego. Spotkał się tutaj min. z przedstawicielami polskiej branży gier niezależnych, która należy do światowych liderów.

- Przygotowaliśmy specjalny fundusz z ministerstwem kultury. Na razie 25 milionów zł, ale on może się powiększać. Zwłaszcza dla gier zawierających elementy polskiej historii, tradycji. To fundusz wzorowany na funduszach francuskim i brytyjskim. Poprzez popkulturę najlepiej jest promować soft power kultury danego kraju - mówił premier.

Poznań Game Arena - największe w Europie Środkowo Wschodniej Targi Gier i sprzętu komputerowego ściągnęły do Poznania tłumy fanów tej rozrywki. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedzający mają do dyspozycji ponad 1 tysiąc stanowisk do grania i wszystkie najnowsze konsole dostępne na polskim rynku. Wśród wystawców nie brakuje polskich twórców gier niezależnych, którzy odnieśli sukces nie tylko w kraju ale za granicą.

Do niedzieli na targach PGA w Poznaniu zaplanowano liczne premiery gier i turnieje e-sportowe. Rozstrzygnięty zostanie konkurs dla najlepszych gier wideo z Europy Środkowo-Wschodniej.  Podobnie, jak w poprzednich latach, będzie się można spotkać z youtuberami i zobaczyć najlepsze przebrania cosplayerów, czyli ludzi, którzy przebierają się za ulubione postacie z gier.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Premier Morawiecki zapowiada wsparcie finansowe dla twórców polskich gier patriotycznych
Zaloguj się
 • gruppe

  Oceniono 6 razy 4

  Trzeba nadmienić, że szeroko promowana będzie wersja jedynie słuszna oraz prawdziwa - bez Wałęsy, Kwaśniewskiego, Wajdy, Bartoszewskiego - a to dopiero początek listy...

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Tak, tematów na polskie patriotyczne gry planszowe jest bez liku. Sama AK i jej działalnośc dostarcza ich na 25 lat produkcji. Pacyfikacja wsi 10 pkt, zgwałcenie gospodyni 5 pkt, zabicie jej męza i sdzieci 100 pkt. Spalenie domu 150 pkt i trzy pola do przodu (jezeli zabity tyle pól miał zabity) Wysadzenie mostu. Własnego minus 100 pkt i cofasz się na początek planszy, kolejowego, którym przjezdzają transporty niemieckie 200 pkt. i trzy rzuty kostką gratis.
  Inny temat na grę planszową polskich patriotów tych ze ze wschodu kraju Jedwabne. Łapanie Zydów i wiązanie ich drutem kolczastym, przednia katolicka zabawa. Wrzucanie ich do stodoły, oj co za radocha, pan Jezusiczek się ucieszy. Podpalanie stodoły, ten bohaterski czyn odpuszcza im grzechy do końca zycia, pleban z wójtem im to obiecali. A ksiąze Radziwiłł, A bitwa pod Lenino czy innym Monte Casino, potrzebne jak dziura w moście, a wycieczka na grzyby z prezydentem Titanikiem 154 M o numerze bocznym 1 do lasu smoleńskiego, a nocne strzelanie do kaczki przez Rosjan w Gruzji. Tytuł gry, ,,Jak rozpętałem 3 wojnę światową,, Proponuję dla załatania dziury w budzecie, wypłaca tymi grami części zarobków Polakom. Ucieszą się i będą wdzęczni przy urnie ze są Polakami.

 • pn-ski

  Oceniono 2 razy 2

  Może ktoś stworzy dla nich jakąś dobra grę, gdzie brzozy są miękkie, polegli prezydenci 9 razy zmartwychwstają, he he.
  I lepiej byłoby, oczywiście, gdyby prezes PiS z Szydlo i z Morawieckim ćwiczyli swoje "dobre zmiany" w komputerze, a nie w realu.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Na miejsce idei panstwa i narodu, natychmiast pojawia sie inne ideologie gotowe zawladnac masami. Kompromitacja nacjonalizmu byl niemiecki nazizm, w przeciwienstwie do Niemcow jestem spokojny o Polakow, nigdy nie byli posluszni, nie sa rasistowscy i nadal silne jest w Polakach przywiazanie do wiary, to nie pozwala na stworzenie toksycznego wynaturzenia hitleryzmu.

 • mrpens

  Oceniono 4 razy -2

  Lepsze to niż wspieranie OLTusk przez PO

 • mrpens

  Oceniono 6 razy -2

  BRAWO PiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX