Leszek Miller: Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. I to już w pierwszej turze

Były premier komentował w TOK FM sytuację polskiej lewicy przed wyborami samorządowymi. Zdradził, że choć spośród kandydatów najbardziej ceni Piotra Ikonowicza, zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego.

Niedawno okazało się, że Miller nie poprze kandydata SLD na prezydenta Warszawy Andrzeja Rozenka. Argumentował, że Rozenek uczestnicząc w Ruchu Palikota działał na niekorzyść Sojuszu.

Czytaj też: Patryk Jaki wstydzi się swojej partii? "Ma doświadczenie w rzucaniu legitymacji partyjnej

- Najbardziej z lewicowych kandydatów na prezydenta Warszawy cenię pana Piotra Ikonowicza. Nie tylko za to, co mówi, ale też za to, co robi. On od wielu lat stara się pomagać ludziom będącym w trudnej sytuacji - zdradził w TOK FM Leszek Miller.

Dodał jednak, że swój głos, już w pierwszej turze, odda na Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Były premier nawiązał do niedawnej debaty telewizyjnej z udziałem kandydatów na prezydenta stolicy. - Najbardziej interesowała mnie wymiana zdań między Trzaskowskim i Jakim. Uważam, że Trzaskowski wygrał, ale nie przez nokaut, raczej na punkty - ocenił.

Miller pochwalił kandydata Koalicji Obywatelskiej za to, że nie skupił się na atakowaniu przeciwników, ale prezentowaniu swojego programu.

Racjonalne decyzje Nowackiej i Biedronia

Były lider SLD skomentował też decyzję Barbary Nowackiej, która w nadchodzących wyborach postanowiła dołączyć do Koalicji Obywatelskiej.

- Uważam, że nie miała innego wyjścia, jeżeli chciała zostać w polityce. Kilka ostatnich lat, różne próby, które podejmowała, skończyły się niepowodzeniem - stwierdził.

Skrytykował przy tym słowa Roberta Biedronia o "tresowaniu" Nowackiej przez media. Co do samego Biedronia i jego decyzji o tworzeniu własnego ruchu politycznego, zdaniem Leszka Millera było to racjonalne posunięcie, które ma szanse powodzenia, o ile Biedroń zdoła "zorganizować wokół siebie szerszy ruch społeczny i polityczny". - Musi wyłowić ludzi, którzy rozumieją czym jest scena polityczna - podpowiadał.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM