Leszek Miller: Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. I to już w pierwszej turze

Były premier komentował w TOK FM sytuację polskiej lewicy przed wyborami samorządowymi. Zdradził, że choć spośród kandydatów najbardziej ceni Piotra Ikonowicza, zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego.

Niedawno okazało się, że Miller nie poprze kandydata SLD na prezydenta Warszawy Andrzeja Rozenka. Argumentował, że Rozenek uczestnicząc w Ruchu Palikota działał na niekorzyść Sojuszu.

Czytaj też: Patryk Jaki wstydzi się swojej partii? "Ma doświadczenie w rzucaniu legitymacji partyjnej

- Najbardziej z lewicowych kandydatów na prezydenta Warszawy cenię pana Piotra Ikonowicza. Nie tylko za to, co mówi, ale też za to, co robi. On od wielu lat stara się pomagać ludziom będącym w trudnej sytuacji - zdradził w TOK FM Leszek Miller.

Dodał jednak, że swój głos, już w pierwszej turze, odda na Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Były premier nawiązał do niedawnej debaty telewizyjnej z udziałem kandydatów na prezydenta stolicy. - Najbardziej interesowała mnie wymiana zdań między Trzaskowskim i Jakim. Uważam, że Trzaskowski wygrał, ale nie przez nokaut, raczej na punkty - ocenił.

Miller pochwalił kandydata Koalicji Obywatelskiej za to, że nie skupił się na atakowaniu przeciwników, ale prezentowaniu swojego programu.

Racjonalne decyzje Nowackiej i Biedronia

Były lider SLD skomentował też decyzję Barbary Nowackiej, która w nadchodzących wyborach postanowiła dołączyć do Koalicji Obywatelskiej.

- Uważam, że nie miała innego wyjścia, jeżeli chciała zostać w polityce. Kilka ostatnich lat, różne próby, które podejmowała, skończyły się niepowodzeniem - stwierdził.

Skrytykował przy tym słowa Roberta Biedronia o "tresowaniu" Nowackiej przez media. Co do samego Biedronia i jego decyzji o tworzeniu własnego ruchu politycznego, zdaniem Leszka Millera było to racjonalne posunięcie, które ma szanse powodzenia, o ile Biedroń zdoła "zorganizować wokół siebie szerszy ruch społeczny i polityczny". - Musi wyłowić ludzi, którzy rozumieją czym jest scena polityczna - podpowiadał.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (55)
Leszek Miller: Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. I to już w pierwszej turze
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 12 razy 10

  A nie na Ogórek?

 • smaugo

  Oceniono 18 razy 8

  wspaniały autorytet: specjalista od Ogórkowej i sprzedawania praw człowieka za dolary w pudle po butach

 • vontomke

  Oceniono 9 razy 7

  Pocałunek śmierci

 • medycynaradziecka

  Oceniono 8 razy 6

  Po lekturze dzisiejszego wydania gazeta.pl wyraźnie widać, jakie są sympatie Michnika. Wśród tuzów polskiej demokracji zabrakło tylko nieodżałowanego człowieka honoru.

 • safelogica

  Oceniono 5 razy 5

  Taka deklaracja Millera to może być "pocałunek śmierci" dla Trzaskowskiego. Millera nie można traktować poważnie jako polityka, Ogórkowa to jego pomysł, to przez Millera PiS ma większość parlamentarną, zdobuwając 36% oddanych głosów

 • tegepe

  Oceniono 6 razy 4

  Zapomniał wół jak cielęciem był. Millerek wstępujac do Samoobrony i popierając Madzię Ogórkową na prezydentkę sam skompromitował SLD.

 • somtam

  Oceniono 6 razy 4

  Ma facet parcie na szklo. Powiedz nowine na ucho Trzaskowskiemu , to sie chlop ucieszy. Bo kogo to interesuje, poza nim?

 • nieobcy82

  Oceniono 3 razy 3

  Leszek Miller - komunista w poprzednim systemie, demokrata i polityczna twarz największych afer III RP w nowym. W jednym zdaniu: autorytet dla każdego człowieka.

 • padoq

  Oceniono 5 razy 3

  Leszek twoja ogorkowa jest nie do przelkniecia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX