Tadeusz Zysk, kandydat na prezydenta Poznania: Wybieram się na "Kler"

- Nie oglądałem "Kleru", ale wybieram się. Tyle pracy, że nie mam czasu. Znam całą twórczość Smarzowskiego i chciałbym go zobaczyć - powiedział Tadeusz Zysk, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania w Poranku TOK FM.

Od pytania o ten film rozmowę zaczęła prowadząca Poranek TOK FM Dominika Wielowieyska. I wyjaśniła, czemu pyta akurat o "Kler". Dlatego, że pokazane jest tam zblatowanie władzy z Kościołem, a kontrkandydat Zyska, czyli prezydent Jaśkowiak zarzuca Kościołowi, że wspiera kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Reprezentuję poznaniaków

- Nigdy nie odczułem tego ciepła. Nigdy nie pytałem o sympatie, to prywatna rzecz. Jestem zwolennikiem odbudowy Pomnika Wdzięczności, ale to pomnik upamiętniający walkę o niepodległość Wielkopolan, który przybrał kształt religijny - odpowiedział Zysk.
Zapewnił, że z każdą instytucją, również z kurią będzie twardo reprezentował miasto. Że będzie reprezentował miasto i szukał rozwiązań korzystnych dla obu stron.
- Będąc prezydentem Poznania, reprezentuję interes poznaniaków od lewa do prawa. Mówienie, że cokolwiek robię na kolanach to nie jest prawda. Na kolanach jestem na mszy i to jest moja prywatna sprawa, tak jak się nie interesuję zachowaniami innych osób - powiedział Tadeusz Zysk.

Moja niezależność jest w sercu

Kandydat na prezydenta Poznania nie ukrywał, że nie podoba mu się gest Patryka Jakiego, który publicznie wystąpił z partii. Stwierdził, że wygląda to nierzetelnie. - Ja bym tego nie zrobił. Mam na plakacie logo PiS, bo to jest uczciwe. Moja niezależność jest w sercu i umyśle - powiedział na antenie Radia TOK FM. 

Czytaj też: Patryk Jaki wstydzi się swojej partii? "Ma doświadczenie w rzucaniu legitymacji partyjnej"

Dodał też, że nie sądzi, by rząd karał Warszawę brakiem pieniędzy na inwestycje, w razie przegranej Patryka Jakiego, tak jak to zapowiedział sam Jaki. Z kolei do sprawy Hanny Zdanowskiej, kandydującej na prezydenta Łodzi nie chciał się ustosunkować. 

Czytaj też: Hanna Zdanowska nie może zostać prezydentem Łodzi? Przepisy są sprzeczne

Z ostatniego sondażu wynikało, że Tadeusz Zysk ma 19 proc. poparcia.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM