Dr Marcin Skubiszewski: Skala propagandy w TVP jest tak duża, że te wybory nie będą demokratyczne

- Te wybory tak naprawdę demokratyczne nie będą, ponieważ skala propagandy w publicznych środkach masowego przekazu jest tak duża, że te wybory deformuje - powiedział dr Marcin Skubiszewski, przewodniczący zarządu Obserwatorium Wyborczego.

Gośćmi Piotra Maślaka w "Pierwszym Śniadaniu" byli: Joanna Załuska z Fundacji Batorego, Karol Bijoś z fundacji Odpowiedzialna Polityka i dr Marcin Skubiszewski, przewodniczący zarządu Obserwatorium Wyborczego. Rozmowa dotyczyła tego, kto i jak będzie obserwował wybory samorządowe.

- Przygotowujemy się do obserwacji z innymi organizacjami pozarządowymi. Będziemy w 300 losowo wybranych obwodach. Będziemy patrzeć, czy wybory przebiegły uczciwie. Obserwacja zgodnie z prawem będzie prowadzona od rana do wywieszenia protokołów - wyjaśniała Joanna Załuska. 

- Szkolimy zespoły obserwatorów, mamy 80 przeszkolonych zespołów na Mazowszu. Będą oni korzystali z aplikacji Monitoruj Wybory, która została przetestowana w wyborach parlamentarnych w Rumunii - dodał Karol Bijoś.

Katastrofalny obraz telewizji publicznej

Z kolei dr Skubiszewski mówił o obserwacji telewizji publicznej. - Obserwacja jest wyrywkowa. Z przerażeniem muszę powiedzieć, że wszystkie wyrywki dają obraz katastrofalny. To jest machina propagandowa. Też najwięcej ludzi będziemy mieć w lokalach wyborczych, tam idzie największy wysiłek ilościowy jeśli chodzi o pracę. Ale co do wagi sprawy - obserwacja TVP to jest kwestia numer jeden. Te wybory tak naprawdę demokratyczne nie będą, ponieważ skala propagandy w publicznych środkach masowego przekazu jest tak duża, że te wybory deformuje. To, co się dzieje w TVP, jest bardzo mocne - powiedział dr Marcin Skubiszewski. 

Jak zostać obserwatorem?

- Najpierw trzeba się do nas zgłosić, żeby się przeszkolić - wyjaśnił Karol Bijoś.
- Trzeba dostać zaświadczenie uprawniające do prowadzenie obserwacji od fundacji, która ma do tego uprawnienia, szkolenia są na stronie Obserwujemywybory.pl - uzupełniła Joanna Załuska.
- U nas ostatnie szkolenie jest w przeddzień wyborów - zapowiedział dr Skubiszewski.

A więcej o dopisywaniu się do list wyborców i słynnych autokarach nowych wyborców w audycji Piotra Maślaka: 

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Dr Marcin Skubiszewski: Skala propagandy w TVP jest tak duża, że te wybory demokratyczne nie będą
Zaloguj się
 • andrzej1.61

  Oceniono 5 razy 1

  Pamiętam Urbana i PZPR to oni w porównaniu z Kurskim i PiS byli przeczkolakami. Takiej zakłamanej propagandy nie pamiętam widocznie za krótko żyje.

 • 0

  Cała wschodnia i południowa Polska była objęta potężną propagandą i prowokacją TVPiS,którzy nie maja dostępu do innej niezależnej telewizji.Tam ludzie nie wiedzą co sie w Polsce naprawdę dzieje.Ponadto to obszary wyjatkowej ciemnoty i wpływu oszukańczego kleru.Tamm ludzie głosowali tak jak im oszukańczy PiS wraz zmiejscowymi proboszczami kazali.I to miały być demokratyczne wybory.Fałszowane przez PiS jeszcze przed ich rozpoczęciem.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 0

  Potwierdzenie tego, iz do 2015 wyniki wszystkich wyborow byly zdeformowane, prawie 100% przkazu za wyjatkiem RM, pochodzilo z jednego zrodla, a linia wszystkich mediow byla praktycznie identyczna. Dosc ze w 1995 pozbylem sie odbiornika TV i wyrejestrowalem ten badziew z wlasnego domu

 • corey999

  Oceniono 1 raz -1

  A te kombinacje ze skreśleniami i dopiskami to przypadkiem? Jak sie cos robi to ma się w tym cel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX