Wygrażał uczestnikom Marszu Równości. Zrezygnował z kandydowania po tym, jak jego zdjęcie obiegło media

Uczestnicy Marszu Równości w Lublinie spotkali się z agresją kontrmanifestantów. Zdjęcie jednego z nich obiegło media społecznościowe. Okazało się, że to kandydat na radnego.

Jak poinformował “Kurier Lubelski”, Patryk Kołbyko zrezygnował ze startu w wyborach do Rady Miasta Lublin.  Kandydował z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie. 

Zdjęcia kandydata, na którym wygraża uczestnikom pierwszego Marszu Równości w Lublinie, obiegło w ostatnich dniach media społecznościowe.

Czytaj więcej: Przeciwnicy Marszu Równości w Lublinie blokowali ulicę i rzucali kamieniami. Policja użyła siły

Zgodnie z danymi policji, w Marszu udział wzięło ok.1500 osób. Momentami było niebezpiecznie, w stronę uczestników Marszu poleciały między innymi petardy i kamienie. Narodowcy próbowali zablokować ulicę, ale ostatecznie pochód dotarł do celu.

Policja użyła armatek wodnych i gazu.

Zatrzymano kilkudziesięciu chuliganów. Organizatorzy Marszu zapowiedzieli, że planują kolejne tego typu wydarzenia.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy Marsz się odbędzie. Przez kilkanaście dni przeciwnicy i zwolennicy zaplanowanego na dziś pierwszego w Lublinie Marszu Równości spierali się o to, czy powinien się on odbyć. Po tym jak prezydent Lublina - ze względów bezpieczeństwa - wydał zakaz marszu, sprawa trafiła do sądu.

Sąd pierwszej instancji decyzję prezydenta podtrzymał. Sprawa trafiła do apelacji - sąd apelacyjny uchylił rozstrzygnięcie pierwszej instancji, a tym samym wydany przez prezydenta zakaz.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

DOSTĘP PREMIUM