Sondaże wskazują na zwycięstwo kandydatów KO

Na 6 dni przed wyborami samorządowymi sondaże wskazują na zwycięstwo kandydatów popieranych przez Koalicję Obywatelską w największych polskich miastach. Prawie pewna swojego zwycięstwa może być Hanna Zdanowska w Łodzi i Jacek Jaśkowiak w Poznaniu.

Wybory prezydenta Łodzi rozstrzygną się najpewniej w I turze. Hanna Zdanowska cieszy się ponad 60% poparciem. 4 lata temu kandydatka Platformy Obywatelskiej także zdobyła urząd w pierwszym głosowaniu. O krok od podobnego rezultatu jest ubiegający się o reelekcję w Poznaniu Jacek Jaśkowiak.

Sondaż Kantar Millword Brown dla "Gazety Wyborczej" daje mu 48%. Jego kontrkandydat z PiS-u ma zaledwie 19%. Do ostatniej chwili rywalizacja będzie się za to toczyła w Krakowie. Onet podaje, że w II turze różnica pomiędzy Jackiem Majchrowskim a Małgorzatą Wassermann wynosi niewiele ponad 4%.

Czytaj też: Leszek Miller: Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. I to już w pierwszej turze

Trudno przewidzieć też wynik w Gdańsku - tam z podobnym wynikiem jest aż trzech kandydatów. Urzędujący Paweł Adamowicz ma 30%, Jarosław Wałęsa z Koalicji Obywatelskiej 26%, a Kacper Płażyński 23%. I do tego Warszawa, w której pewne jest, że do II tury przejdą Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki.

A ostatni sondaż w powtórnym głosowaniu daje kandydatowi Platformy 13 punktów procentowych przewagi nad wiceministrem Jaki.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM