Dymisja Mateusza Morawieckiego? "Jego pozycja zależy wyłącznie od woli Kaczyńskiego"

Zdaniem Blanki Mikołajewskiej dymisja premiera jest mało prawdopodobna. - Kaczyński nie ma woli odsunąć go od funkcji - mówiła w TOK FM dziennikarka "Polityki".

Najnowsze nagrania z udziałem premiera Morawieckiego, ujawnione przez dziennikarzy portalu Onet.pl, wywołały spekulacje, na temat politycznej przyszłości premiera.

Jak mówił w TOK FM, były wiceszef ABW płk Paweł Białek, afera "prawdopodobnie spowoduje dymisję obecnego premiera".

Ale według komentatorek Poranka Radia TOK FM taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

- Kaczyński postawił wszystko na Morawieckiego. Pozycja Morawieckiego zależy wyłącznie od woli Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński nie ma woli odsunąć go od funkcji - stwierdziła dziennikarka Bianka Mikołajewska, argumentując, że nieprzypadkowo prezes PiS bronił premiera, nazywając zarzuty wobec Morawieckiego "bezczelnością". 

- Gdyby on miał wypadać z rządu, to Kaczyński nie zaangażowałby się w jego obronę. Nie wystąpiłby w mediach po pierwszej publikacji taśm. Wycofałby się, żeby nie wyjść na przegranego. Mimo to mocno zaangażował się w obronę premiera - oceniła dziennikarka "Polityki".

Dymisja po wyborach?

Zdaniem Agnieszki Wiśniewskiej z OKO.Press, to co stanie się dalej z premierem Morawieckim, okaże się po wyborach samorządowych. 

- Zobaczymy po wyborach, czy taśmy realnie zagrożą wynikom PiS. Jeśli zagrożą, to będzie problem wewnątrz partii – mówiła z kolei Agnieszka Wiśniewska. 

Dziennikarka zwróciła jednocześnie uwagę na to, że taśmy nie wstrząsnęły opinią publiczną. 

- Słyszymy rozmowę prezesa banku, który dyskutuje o tym, jak załatwia się pracę i kasę po znajomości. Są to sprawy bulwersujące. Natomiast paradoks polega na tym, że one nie bulwersują ludzi. Nie wstrząsnęły - podkreśliła komentatorka.

Czytaj też: Prof. Marek Belka: Mateusz Morawiecki nie jest postacią z bajki>>>

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Afera taśmowa. Mateusz Morawiecki
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  JK zaczal pelnic role krolowej angielskiej, jak pamietamy glownym powodem permanentego bolu glowy Churchilla, bylo to iz obiecal Krolowi wygranie wojny. Monarchia w GB pelni symboliczna funkcje emanacji narodu i panstwa, osobiscie nie musi byc kompetenta w kwestiach rzadzenia i polityki jednak oczekuje iz bedzie dobrze, spotykajac sie co jakis czas z pemierem na krotka pogawedke podczas five o'clock-u.
  Roznica polega na tym iz faktycznie nie ma mozliwosci odwolania premiera, ale w zasadzie po co JK mialby odwolywac dobrego premiera.

 • tlbck

  Oceniono 3 razy 1

  W tych taśmach nic nie ma, załatwianie roboty przez znajomości to 70-80% zatrudnień w tym kraju, dlatego ludzi to nie rusza. Niestety centrowym publicystom wydaje się, że taka sytuacja to "zamach na demokraje", "katastrofa" i "bomba atomowa", która powinna zmieść cały rząd. A prawda jest taka, że ludzi to nie interesuje.
  Amen.

 • tepege

  Oceniono 3 razy 1

  Co za głupia komentatorka. Co w tych taśmach jest wstrząsającego? A może porażającego?

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy -1

  Jak do tego doszło, że w sto lat po odzyskaniu niepodległości,

  nasz dalszy byt narodowy zależy od humoru jednego kurdupla ? ? ? ? ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX