"To jest niepoważne". Nowacka krytykuje koleżanki i kolegów z partii lewicowych

Barbara Nowacka mówiła w TOK FM, że dzięki porozumieniu z KO, Inicjatywa Polska będzie mogła realizować swój program. Polityczka zarzuca ugrupowaniom lewicowym działanie wbrew interesowi demokracji i skupianie się tylko na własnym interesie.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy!  Sprawdź szczegóły >>>

Piotr Kraśko pytał Barbarę Nowacką, liderkę stowarzyszenia Inicjatywa Polska, jak odnajduje się w Koalicji Obywatelskiej, z którą zdecydowała się zawrzeć przedwyborcze porozumienie. 

- Przede wszystkim boli mnie serce i umysł, że polska lewica tak słabo ze sobą współpracuje. Jako Inicjatywa Polska, dzięki istnieniu w koalicji, będziemy mogli realizować swój program. Pierwotnym celem działania jest obrona samorządów - mówiła polityczka.

Dodała, że lewica jest skłócona lub - ku jej zdziwieniu - zaczyna dogadywać się z PiS.

- W Radomsku i Katowicach SLD i PiS popierają tę samą osobę na prezydenta. W województwie zachodniopomorskim politycy SLD też mówili, że nie wykluczają żadnych porozumień - przypomniała, zaznaczając, że są to dla niej jasne sygnały, że współpraca między Sojuszem a partią Jarosława Kaczyńskiego jest i będzie możliwa.

Czytaj też: Komu służą podziały na lewicy? "Media liberalne ustawiają nas jako idiotów w służbie PiS">>>

Co z postulatami Inicjatywy Polska?

Polityczka podkreśliła, że w ramach koalicji z PO i Nowoczesną realizowane będą wnoszone przez jej organizację postulaty socjalne i ekologiczne. - Teraz w centrum programu PO jest człowiek. Dla mnie to jest bardzo socjaldemokratyczne - tłumaczyła, zwracając uwagę na zmianę, która jej zdaniem zaszła w Platformie. 

Czytaj też: Gdy wygra Trzaskowski, PiS nie da na metro? Zandberg: Działania partii rządzącej to polityka azjatycka

Nowacka zaznaczyła, że będzie przekonywać polityków partii Grzegorza Schetyny również co do postulatów związanych z liberalizacją prawa aborcyjnego. 

- Jesteśmy w koalicji w wyborach samorządowych, a po parlamentarnych zrobię wszystko, żeby znormalizować prawo w Polsce. Jedno jest pewne, przy rządzącym PiS możemy zapomnieć o tym. Dlatego najpierw trzeba ich odsunąć od władzy - podkreśliła w rozmowie z Piotrem Kraśką.

"Polityka to skuteczność"

Zdaniem polityczki Partia Razem ma czasami świetne pomysły, ale - jak przypomniała - nie udało im się nawet zebrać podpisów pod projektem skracającym dzień pracy do siedmiu godzin. 

- Polityka to skuteczność wprowadzania własnych pomysłów. Dzięki Koalicji Obywatelskiej nam się to uda - stwierdziła. 

Czytaj też: Szef sztabu wyborczego SLD: PO sama sobie strzela w stopę albo nawet kolano

Prowadzący pytał Barbarę Nowacką, czy na polskiej scenie politycznej powinno istnieć tak wiele partii lewicowych, ponieważ tylko wzajemnie odbierają sobie poparcie i szkodzą sprawie, o którą walczą. 

- Niech sobie partie istnieją, jeśli mają taką potrzebę. Partie lewicowe podeszły do wyborów, w szczególności sejmikowych, jak do sondażu: sprawdźmy, co będzie, zobaczymy, jakie mamy poparcie, kto z kim będzie negocjować. To jest niepoważne. To jest tak naprawdę narażanie interesu i Polski, i polskiej demokracji. Mam wrażenie, że niektórzy politycy nie chcą przysłużyć się sprawie, tylko swojemu logo - podsumowała w "Poranku" Radia TOK FM.

Czytaj też: Piechna-Więckiewicz wróci do SLD? Rozenek: Jestem najlepszym dowodem na to, że można

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • co Barbara Nowacka sądzi o decyzji prezydenta Żuka?
 • o decyzji PO w sprawie Hanny Zdanowskiej;
 • o czym Barbara Nowacka rozmawia na spotkaniach przedwyborczych;
 • o spocie PiS wykorzystującym negatywny obraz uchodźców.
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Barbara Nowacka. Dlaczego dołączyła do Koalicji Obywatelskiej?
Zaloguj się
 • androsaq

  Oceniono 29 razy 11

  Pani to jako kto? PO, KO, lewica, centrum? Domyślam się - wybory do europarlamentu, to jest cel. Jak będę grzeczna, Grześ zapewni godne miejsce w tych wyborach.

 • pol733

  Oceniono 12 razy 10

  Zobacz wnuczku tak wygląda twarz zdrajcy. Za miejsce na liście do europarlamentu sprzedała swoje poglądy, system wartości i swoje lewicowe środowisko. Takim ludziom pluje się pod nogi.

 • pawel_zet

  Oceniono 12 razy 8

  Barbara Nowacka poszła na całego w autokompromitację. Już zaczyna przekonywać, że PO jest partią lewicową. Ta sama Platforma Obywatelska, której głosami przepadła firmowana jeszcze kilka miesięcy temu przez panią Nowacką inicjatywa „Ratujmy kobiety”. Która latami wprowadzała antysocjalne rozwiązania w gospodarce, forsując na przykład rozwój umów śmieciowych. Czy pani Nowacka cierpi na amnezję? Bo mi się wydaje, że po prostu połasiła się na stanowisko.
  Co do obrony sejmików, to partie lewicowe słusznie bronią ich przed łapami różnych hochsztaplerów zarówno z PiS, jak i z PO. Rozumiem, że pani Nowacka pragnie pomóc PO zagarnąć stanowiska, które w innym razie mogłyby przypaść np. partiom lewicowym. Rozumiem tę intencję, ale co ma ona wspólnego z lewicowością, tego pojąć nie mogę.
  Pani Nowacka zapomniała też chyba, że latami w samorządach współpraca PiSu z PO układała się znakomicie. I pewnie tak się stanie również po obecnych wyborach. Do tych koalicji lokalnych z PiS dokłada swoich radnych także i SLD. Nie ma powodów się oburzać, tak to już jest. Ze swojej strony mogę zapewnić panią Nowacką, że ugrupowania lewicowe, jak Partia Razem, nie będą zapewne zainteresowane takimi zgniłymi koalicjami. Pani Nowacka może to nazywać postawą niepoważną. Ja znam jednak lepsze określenie: niesprzedajność. Biorę pod uwagę, że dla osoby, która zbratała się z działaczami PO dla profitów, taka postawa może być niezrozumiała.

 • nino.rota

  Oceniono 14 razy 8

  kawiorowa lewica pani kanclerz prywatnej szkolki...

 • dryl1

  Oceniono 7 razy 7

  Myślałem , że pani Nowacka jest mądrzejsza. A program to sobie można z PO realizować. Chyba w kiblu ?

 • zapatero333

  Oceniono 25 razy 7

  Zdrajczyni lewicy! Hańba! Wstyd! Ona ma Was wszystkich w d....e! Walczy o swój stołek! No to co pomożecie!? .....noooo!

 • klamtusek

  Oceniono 5 razy 5

  Prostytutka, to nie musi być tylko taka kuwa co daje du,py.
  Proszę się nad tym zastanowić pani nowacka.

 • pol733

  Oceniono 9 razy 5

  Pani Nowacka potwierdziła stereotypową opinię, że kobieta nadaje się tylko do garów.

 • nino.rota

  Oceniono 17 razy 5

  "to jest niePOważne" tak traktowac swoich dotychczasowych wyborcow. Przejscie do Platfusow i Nowosmiesznej jak napluc swoim wyborcom w pysk.
  i jeszcze "realizowac swoj lewicowy program" w neoliberalnej koalicji banksterow od Petru i KLD od Skretyny i JKBieleckiego... buhaha. przeciez PO jest swiatpogladowo zbyt konsetwatywna dla lewicy chocby w kwestii LGBTQ...
  a gospodarczo to juz PiS jest bardziej socjalny.
  no to teraz lewica i lemingi w epistemologicznym rozkroku i POznawczym dysonansie.
  A POszla won!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX