"Panie ministrze, to nie Unia Europejska jest zła, tylko CO2". Kraśko krytykuje min. Tchórzewskiego

Resort energii obiecuje ustawę, która "złagodzi skutki polityki klimatycznej UE", jeśli podwyżka prądu wyniesie więcej niż 5 proc. - Ponad 40 tys. osób w Polsce umiera z powodu smogu. Tym się zajmijmy! - apelował Piotr Kraśko.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej.  Sprawdź szczegóły >>>

Szef resortu energii, Krzysztof Tchórzewski, zapowiedział w rozmowie z PAP ustawę „łagodzącą skutki polityki klimatycznej UE”, jeśli rachunki za energię elektryczną wzrosną w 2019 roku o więcej niż 5 proc. Wzrost cen miałby być bowiem spowodowany wyższymi kosztami uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Podwyżka to jeden z elementów walki prowadzonej przez UE z zanieczyszczeniem powietrza.

Czytaj też: Polski pomysł na walkę ze smogiem okaże się przełomowy? Tanie filtry do "kopciuchów"

Zdaniem Piotra Kraśki smog w Polsce jest tak poważnym problemem, że to na nim powinien skupić uwagę polski rząd.  

- Panie ministrze, to nie Unia Europejska jest zła, tylko CO2! To nie Unia truje środowisko, tylko sposób wykorzystania węgla w naszej gospodarce. Panie ministrze, ponad 40 tys. osób w Polsce prawdopodobnie umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza. Tym się zajmijmy! - apelował prowadzący Poranek Radia TOK FM

Czytaj też: Państwo przegrywa walkę ze smogiem. Naprawa sytuacji może trwać nawet 100 lat

Dziennikarz przypomniał, że według unijnych danych 400 tys. osób rocznie umiera w Europie z powodu zanieczyszczenia powietrza. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Czy smog zawsze widać i czuć? - wyjaśnia ekspert

TOK FM PREMIUM