500 plus dla wychowanków domów dziecka. Radni Warszawy zdecydowali

Stołeczni radni zdecydowali, że w Warszawie - jeszcze w tym roku - ruszy program wsparcia dla podopiecznych domów dziecka. Pomysł zgłosili radni, którzy niedawno rozstali się z PO.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Według pomysłodawców rozwiązania pieniądze mają być przeznaczone na pierwsze potrzeby oraz start w przyszłość. Środki z samorządowego budżetu mają trafiać na indywidualne konta wychowanków warszawskich domów dziecka. Na stołeczne 500 plus - program „Wsparcia wychowanków miejskich domów dziecka” - warszawski budżet ma przeznaczyć jeszcze w tym roku 360 tys. zł, a w latach 2019-2023 po 4,32 mln zł.

Program to pomysł radnych Akcji Warszawa. Przypomnijmy, że Akcję stworzyło troje radnych, którzy do niedawna reprezentowali Platformę Obywatelską. Aleksandra Sheybal-Rostek, Izabela Chmielewska i Lech Jaworski opuścili PO na początku września.

W oświadczeniu, które przesłali wtedy do mediów, tłumaczyli, że powodem ich odejścia był letarg, w jaki wpadła Platforma Obywatelska. Wytykali też błędy kampanii Rafała Trzaskowskiego.

DOSTĘP PREMIUM