Pomysłodawca skoku stulecia i kradzieży 8 milionów złotych z zarzutami

Grzegorz Ł. - pomysłodawca skoku stulecia i kradzieży 8 milionów złotych z prokuratorskimi zarzutami. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Były wiceprezes firmy ochroniarskiej z Łodzi, w której pracował fałszywy konwojent odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenie sporej sumy pieniędzy potwierdza prokurator Michał Smętkowski z prokuratury okręgowej w Poznaniu.

Nie wiadomo, gdzie jest 8 milionów

- Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Do tej pory nie składał wyjaśnień, ponieważ ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości. W tej chwili trwają dalsze czynności - powiedział w TOK FM.  

Do tej pory policji udało się odzyskać zaledwie kilkaset tysięcy złotych ze skradzionych 8 mln złotych. Śledczy, jak zapewnia prokurator wciąż szukają reszty pieniędzy.

- Bardzo się staraliśmy i nadal będziemy się starać, by o te informacje, gdzie te pieniądze się znajdują i kto jest w ich posiadaniu. Będziemy o to zabiegać - zapewnił prokurator Smętkowski. 

Pozostali członkowie grupy usłyszeli wyroki

Grzegorzowi Ł. grozi do 10 lat więzienia. W lipcu sąd okręgowy w Łodzi skazał 4 pozostałych członków grupy, która miała związek ze skokiem stulecia. Wszyscy usłyszeli kary od 6 do 7 lat więzienia, cała czwórka ma także solidarnie naprawić szkodę. W procesie na ławie oskarżonych zabrakło wówczas poszukiwanego Grzegorza Ł.

DOSTĘP PREMIUM