Coraz więcej zdjęć z lokali wyborczych. Politycy chwalą się, że już zagłosowali

Dzisiaj wybory samorządowe - lokale wyborcze w całej Polsce otwarte są od godz. 7 do 21. Mateusz Morawiecki zagłosował w Warszawie, Donald Tusk w Sopocie.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy!  Sprawdź szczegóły >>>

- Lokale wyborcze niemal w całym kraju zostały otwarte punktualnie - poinformowała na pierwszej dziś konferencji Państwowa Komisja Wyborcza.

Opóźnienia, z danych PKW, miały miejsce m.in w dwóch komisjach w gminie Bircza oraz w Lublinie. Te sytuacje - na razie - nie stanowią przesłanki, aby cisza wyborcza była przedłużona.

Tusk:  Wybory to esencja demokracji

W sieci od rana pojawiają się zdjęcia z lokali wyborczych. Podczas głosowania Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyła kamera TVP Info. Premier zagłosował w lokalu na warszawskim Mokotowie

Natomiast Joachim Brudziński głosował w Szczecinie, a Donald Tusk - w Sopocie.

Tym, że zagłosował, pochwalił się także Grzegorz Schetyna. 

Z kolei Katarzyna Lubnauer przyznała, że jej córka zagłosowała dzisiaj po raz pierwszy w życiu. 

Zagłosowali już kandydaci na prezydentów Warszawy - Rafał Trzaskowski oraz Patryk Jaki. 

Lech Wałęsa oddał głos w Gdańsku. Jak mówił, po wyborach oczekuje realizacji programów, które głosili kandydaci. 

Do południa wydano 4 miliony 6 tysięcy kart do głosowana, co oznacza, że niemal 16 proc. uprawnionych wzięło już udział w trwających dziś wyborach samorządowych. Lokale wyborcze będą czynne do 21 - wraz z ich zamknięciem skończy się cisza wyborcza.

TOK FM PREMIUM