Hanna Zdanowska zdobywa ponad 70 proc. poparcia - "PiS zapomniało, że nie mnoży się wrogów ponad potrzebę"

Łodzianie nie będą musieli iść do drugiej tury. Hanna Zdanowska - według sondażowych wyników - zdecydowanie wygrała wybory prezydenckie w tym mieście.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

W Łodzi Hanna Zdanowska (KO) wg sondażu IPSOS zdobyła 70,1 proc. poparcia, Waldemar Buda (PiS) - tylko 24,2.

Po ogłoszeniu sondażowych wyników Hanna Zdanowska stwierdziła: Tu jest Łódź, to Łódź decyduje o swoim losie. Teraz bierzemy się do pracy - przed nami 17 wspaniałych planów dla naszych dzielnic i osiedli. Zobowiązanie kosztuje.

- Im bardziej PiS mówił, że odwoła Hannę Zdanowską i zastąpi ją komisarzem, tym bardziej ludzie chcieli na nią głosować - oceniła prowadząca wieczór wyborczy w TOK FM  Karolina Lewicka.

- To jest szokujący wynik. W największych miastach nigdzie indziej takiego wyniku nie było. PiS zapomniało o zasadzie, że nie należy sobie mnożyć wrogów ponad potrzebę - interpretował gość audycji prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jego zdaniem, PiS popełnił błąd atakując Hannę Zdanowską w sprawie, którą wyborcy uznali za błahą. Hanna Zdanowska i jej życiowy partner Włodzimierz G. zostali ukarani przez sąd karą grzywny za poświadczenie nieprawdy w trzech dokumentach, m.in. akcie notarialnym sprzedaży mieszkania Zdanowskiej  Włodzimierzowi G.

Na kolejnych miejscach uplasowali się:
Rafał Górski (Kukiz'15) - 1,5 proc.,
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom (KWW Agnieszki Wojciechowskiej-Bezpartyjni) - 1,3 proc.,
Krzysztof Lipczyk wspierany przez Partię Wolno¶ć i Kongres Nowej Prawicy - 0,9 proc.,
Urszula Niziołek-Janiak (Koalicja Tak!) - 0,9 proc.,
Zbigniew Maurer (Akcja Narodowa) - 0,5 proc.,
Piotr Misztal (KWW Bezpartyjni- Piotra Misztal) - 0,5 proc.,
Janusz Rutkowski (KKW Prawo i Moc) - 0,1 proc.

Czytaj też: Wyniki wyborów samorządowych 2018 według sondaży

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM