W Kielcach Wojciech Lubawski przegrał z Bogdanem Wentą. Będzie druga tura. "Jedyne takie miasto"

Wg sondażu IPSOS Bogdan Wenta uzyskał 6,2 punktów procentowych więcej niż urzędujący prezydent Kielc Wojciech Lubawski. W związku z tym w mieście potrzebna będzie druga tura wyborów prezydenckich.

W Kielcach do drugiej tury wyborów prezydenckich przeszli: Bogdan Wenta (KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty), który uzyskał 35,8 proc. poparcia oraz Wojciech Lubawski (KWW Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski) z poparciem 29,6 proc.

Jarosław Flis, komentując ten wynik, stwierdził, że poparcie PiS dla Lubawskiego mogło być rodzajem "pocałunku śmierci". - I to de facto jest jedyny z urzędujących prezydentów, zabiegających o reelekcję, który nie wygrał pierwszej tury - podkreślał.

Jego zdaniem, może to być sygnał, że panujące w partii rządzącej przekonanie, że jak się wygrało w skali kraju, to będzie się w stanie wygrać wszędzie, rozchodzi się z rzeczywistością.

Czytaj więcej: Wyniki wyborów samorządowych 2018 według sondaży

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Kielce: W drugiej turze Bogdan Wenta spotka się z Wojciechem Lubawskim - sondaż exit poll
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Praca w ZOMO to w trzeciej erpe dobre referencje mocny papier w CV.

 • Artur Brakname

  Oceniono 3 razy -1

  Ale niestety mentalnie bliski wyborcom PiS. Opowiadanie się za kościołem, przeciwny Marszowi Równości.

 • ludzik1-live

  Oceniono 2 razy -2

  Pan Flis to klasyczny ekspert.Nie znam się , więc się wypowiem...Coś może więcej o jakości tej prezydentury , próbach odwołania wąsacza w drodze referendum, jego (od zawsze )poparcia przez kościół /Lotniska,"chińskich inwestycji ",zabetonowania miasta.Dla pana F. istnieje tylko spór PO z PISem.Bardzo wąski horyzonty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX