PiS nie daje rady w Rzeszowie. Nieoficjalne wyniki pokazują, że drugiej tury nie będzie

Nieoficjalne wyniki dają wygraną - już w pierwszej turze - dotychczasowemu prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi. Jak informuje rzeszowska "GW", głosowało na niego 64 proc. wyborców.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

O sukcesie Tadeusza Ferenca informuje rzeszowska "Gazeta Wyborcza". Jak wynika z nieoficjalnych wyników z 84 obwodów w Rzeszowie, na dotychczasowego prezydenta zagłosowało 64 proc. wyborców. Kandydat PiS - poseł Wojciech Buczak - zdobył 28 proc. głosów. Pozostali kandydaci - z niewielkim kilkuprocentowym poparciem.

Rzeszów to kolejne duże miasto, w którym PiS nie udało się wygrać wyborów samorządowych. 

- Będę budował nowe budynki komunalne. Będę budował lodowisko, kolejne drogi. Będę włączał do Rzeszowa kolejne miejscowości - zapowiedział w rozmowie z TOK FM Tadeusz Ferenc.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018. Trzaskowski, Zdanowska, Jaśkowiak wygrywają w pierwszej turze [EXIT POLL]>>>

Ferenc to najstarszy urzędujący obecnie prezydent polskich miast. Ma 78 lat i stolicą Podkarpacia rządzi nieprzerwanie od 2002 roku.

Czytaj też: Rzeszów - miasto Tadeusza Ferenca? Najstarszy prezydent w Polsce nie składa broni>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Wybory samorządowe 2018. Rzeszów. Wyniki. Tadeusz Ferenc
Zaloguj się
  • herr7

    Oceniono 1 raz 1

    Jak widać można wygrywać nawet w mateczniku PIS.

  • maja w

    Oceniono 1 raz 1

    Bardzo cenię Pana Ferenca, zrobił dużo dobrego dla Rzeszowa. Jednak uważam, że trzeba trochę zwolnić z budowaniem nowych osiedli i szeregówek gdzie tylko się da. Mieszkania powstają jak grzyby po deszczu a drogi ciągle te same. Weźmy okolice ul. Kwiatkowskiego - kiedyś wieś, potem już Rzeszów, teraz sypialnia miasta. Od 6.30 do do 8.00 korek w stronę miasta na 3, 4 km. Codziennie tak samo... i żadnej alternatywy. Jak pozwala się betonować wszystko naokoło to trzeba pomyśleć też o drogach. I to jest zarzut do Pana prezydenta. Mam nadzieję, że coś z tym zrobi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX