"Myślę, że min. Sasin 'załatwił' Zdanowskiej co najmniej 10 proc. głosów. Z wdziękiem słonia w balecie"

- Myślę, że nikt nie stawiał - łącznie z Rafałem Trzaskowskim - na taką wygraną w pierwszej turze - ocenił dr Mirosław Oczkoś. Zdaniem eksperta ds. wizerunku PiS ma duży udział w spektakularnym sukcesie Hanny Zdanowskiej w Łodzi.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Niedzielne wybory to sporo zaskoczeń w miastach. Takim bardzo dużym zaskoczeniem jest - zdaniem dr Mirosława Oczkosia - wygrana Rafała Trzaskowskiego. -  Myślę, że nikt nie stawiał - łącznie z Rafałem Trzaskowskim - na taką wygraną w pierwszej turze. Jeśli ktoś mówi inaczej, to moim zdaniem kłamie. Nie było takich przewidywań - mówił w TOK FM ekspert ds. wizerunku.

Przytłaczającą wygraną zanotowała prezydent Łodzi. Hanna Zdanowska, według danych sondażowych, zdobyła niewiele ponad 70 proc. głosów. Dr Oczkoś uważa, że nic nie mogło wyrwać wygranej pani prezydent. Ale rządzący zrobili dużo, by wynik był tak wysoki.

- Być może pani Zdanowska miałaby 60 proc. gdyby nie spektakularne wsparcie pana Sasina. Myślę, że załatwił jej co najmniej 10 proc. - ocenił ekspert.

Chodzi oczywiście o zapowiedzi min. Jacka Sasina, że osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie powinna pełnić funkcji prezydenta. Jak ocenił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, głos oddany na Zdanowską będzie głosem straconym. - Z wdziękiem słonia w balecie zostało to przeprowadzone. A takie działanie zawsze ma konsekwencje - stwierdził Oczkoś.

W sprawę - przypomnijmy - włączył się też wojewoda łódzki, który zapowiedział, że z decyzją w sprawie Zdanowskiej poczeka do wyborów. Ale jego zdaniem osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może być prezydentem.

PSL się cieszy

Dla dr Mirosława Oczkosia największym wygranym niedzielnych wyborów jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Sondaże dają ludowcom trzecie miejsce w sejmikach wojewódzkich, z ponad 16 proc . poparciem. - PSL było poddawane dosyć brutalnej kampanii ze strony partii rządzącej. Ta kampania polegała na tym, żeby wyeliminować PSL - mówił w TOK FM ekspert ds. wizerunku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (84)
Wybory samorządowe 2018. Łódź. Hanna Zdanowska wygrywa w pierwszej turze
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 36 razy 30

  Jak tam panie wojewodo Rau "oczekiwania społeczne", by pani Zdanowska zrezygnowała z kandydowania ? :)

 • adam.c.54

  Oceniono 30 razy 26

  jeszcze kilka takich ,,sukcesow'' (ten nie byl pierwszy) i zalatwi takze i PIS. A swoja droga to Sasin nie kojrzy mi sie ze sloniem a raczej ze stworzeniem ktore zywi sie z koryta.

 • jag63

  Oceniono 23 razy 21

  A czy osoba prawomocnie skazana za kłamstwa może być premierem ?

  A, tak tylko pytam.

 • dziadwawelski

  Oceniono 20 razy 20

  To jego największy "sukces" od czasu gdy "perfekcyjnie przygotował" rozpoczęcie kampanii wyborczej Ljeszka Kaczyńsko Smoleńskigo w Katyniu i lądowanie na smoleńskiej brzozie ;-))))

 • Luis Franek

  Oceniono 21 razy 19

  Było do przewidzenia,że p.Zdanowska wygra i już po głupiej gadce wojewody.Polak to człowiek który nie lubi brutalnego Chamstwa i narzucania mu siłą,zawsze będzie kontra.Naród decyduje a nie cudak z nadania Kordupla.

 • xsawer

  Oceniono 15 razy 15

  Za to kocham Sasina, że jak coś powie to już powie. Nawet po nim zamiatać nie trzeba.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 15 razy 15

  Sasin to taki jakby pajac na salonach.Jak najwięcej powinni go pokazywać. Drugim jest Zbynio Ziobro. Dziękujemy Zbyszku i Jacku. Jesteście nie doceniani dla koalicji. Ale tak trzymajcie!

 • krafts

  Oceniono 14 razy 14

  Wojewoda Rau zapisze się negatywnie w historii Łodzi. Szanowany profesor wydziału prawa UŁ najpierw narzuca łodzianom plac Kaczyńskiego, bez żadnych konsultacji, czy chcemy upamiętnienia ś.p. prezydenta w takim miejscu. Już kiedyś tak było. Główna ulica Łodzi, czyli Piotrkowska miała zostać przemianowana na Stalina, jednak dzięki sprytowi 1 sekretarz Michaliny Tatarkówny zaszczyt ten wzięła na siebie ul. Główna, czyli obecna Piłsudskiego. Takiego sprytu Rauowi zabrakło. Teraz jeśli będzie walczył ze Zdanowską, to mało kto mu się na ulicy ukłoni.

 • ketjow1978

  Oceniono 18 razy 14

  Sasin - nasz człowiek w dojnej zmianie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX