Majchrowski ostrzega: Obawiam się, że otoczenie mojej rywalki zrobiłoby nienajlepsze ruchy

Jacek Majchrowski będzie walczyć o reelekcję w drugiej turze z Małgorzatą Wassermann. Dlaczego to on powinien zostać prezydentem? - Moi kontrkandydaci generalnie obiecują, że zrobią coś, co ja albo już zrobiłem, albo coś, co robię już w tej chwili - mówił w TOK FM.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, walczący o reelekcję według wyniku sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, wygrał I turę. Zdobył 43,7 proc. poparcia. W drugiej turze zmierzy się z Małgorzatą Wassermann. 

Czytaj też: "Myślę, że min. Sasin 'załatwił' Zdanowskiej co najmniej 10 proc. głosów. Z wdziękiem słonia w balecie"

Maciej Głogowski pytał prezydenta, czy nie jest zawiedziony, że nie wygra już w pierwszej turze. - Już się do tego przyzwyczaiłem. Ale wynik jest lepszy niż w poprzednich latach - odpowiedział Majchrowski. 

Zaznaczył, że o tym czy wygra z popieraną przez PiS, Małgorzatą Wassermann, zdecydują mieszkańcy. - Ze wstępnych sondaży wynika jednak, że powinienem wygrać - mówił.

Po co kolejny raz startować na prezydenta?

Jacek Majchrowski jest najdłużej urzędującym prezydentem Krakowa. Pełni tę funkcję od 2002 roku. 

- Po co tyle razy być prezydentem? - pytał Maciej Głogowski.

- No to po co tyle. To jest sposób myślenia, który mi nie bardzo odpowiada. Zmiana dla zmiany. Moi kontrkandydaci nie mają doświadczenia w zarządzaniu. Zostawić miasto w rękach kogoś, kto ma dobre mniemanie o sobie i poparcie polityczne, to byłby grzech - stwierdził.

Czytaj też: Kraków. Będzie druga tura: Majchrowski zmierzy się z Wassermann>>>

- W wypadku jednego kontrkandydata, uważam, że to grzech byłby pozostawić mu miasto. A w wypadku mojej kontrkandydatki, to chodzi o całe jej otoczenie, które obawiam się, że zrobiłoby z miastem nienajlepsze ruchy - ostrzegał urzędujący prezydent Krakowa.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Dlaczego Majchrowski ma być prezydentem? Co chce jeszcze zrobić w mieście?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM