Na pierwszy ogień darmowe żłobki. Trzaskowski w TOK FM o planie realizacji obietnic wyborczych

Prawdopodobnie do końca tygodnia dowiemy się, czym w pierwszej kolejności chce się zająć Rafał Trzaskowski, któremu sondaże dają prezydenturę Warszawy. Kandydat KO wskazał już w TOK FM jedną konkretną obietnicę.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, według sondażu przeprowadzonego przez Ipsos zdobył w Warszawie 54,1 proc. głosów. Jego główny rywal Patryk Jaki popierany przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymał 30,9 proc. poparcia. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Prowadząca "Powyborczy poranek" w TOK FM Dominika Wielowieyska pytała Rafała Trzaskowskiego o to, czy jest otwarty na współpracę z lewicą. 

- Jestem otwarty na rozmowy z lewicą i z ruchami miejskimi. Mój program był też ukłonem wobec nich i wobec pracy, którą wykonali. Przez wiele lat poruszali kwestie dotyczące podnoszenia jakości życia - mówił. - Mam bardzo podobne poglądy, jeśli chodzi o mieszkalnictwo, transport, zieleń -dodał.

- W ratuszu jest mnóstwo ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z PO czy KO. Najpierw czekam na potwierdzenie wyników wyborów. Pierwsze, na czym się skupię, to to, żeby powiedzieć warszawiakom, które z obietnic wyborczych będziemy realizować jako pierwsze - zapowiedział Trzaskowski.

Podkreślił, że z pewnością pierwszą sprawą, która będzie wcielana w życie, będą darmowe żłobki. Plan pierwszych decyzji, które zostaną podjęte, prawdopodobnie zostanie przedstawiony jeszcze w tym tygodniu.

Dodał, że na mówienie o personaliach osób, z którymi będzie współpracować, jest jeszcze za wcześnie. 

Najpierw Warszawa, potem prezydentura państwa?

Dziennikarka pytała polityka, czy będzie starać się o najwyższy urząd w państwie, tak jak zrobił to Lech Kaczyński: jako prezydent Warszawy wystartował w wyborach na prezydenta państwa. Trzaskowski podkreślił, że nie ma takiego zamiaru i chce skupić się na pracy w stolicy.

Sondażowe wyniki Koalicji Obywatelskiej ocenił jako dobre. 

- Nie mówię, że wygraliśmy w sejmikach, ale jak na przewagę PiS i tak dobry wynik PSL trzeba spojrzeć na to, kto będzie rządzić w regionach. A będą to siły prodemokratyczne - podkreślił polityk. 

Czytaj też: Hanna Zdanowska: Czy podziękuję Jackowi Sasinowi? Odpowiem mu starym polskim przysłowiem

TOK FM PREMIUM