W tych miastach kandydaci na prezydentów zmierzą się w drugiej turze wyborów samorządowych

Gdzie będzie druga tura wyborów samorządowych? W wielu miastach mieszkańcy dopiero w głosowaniu 4 listopada wybiorą swoich prezydentów.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy!

Sprawdź szczegóły >>>

Druga tura wyborów w Gdańsku

W pierwszej turze wyborów w Gdańsku najwięcej głosów zdobył urzędujący prezydent Paweł Adamowicz. Wynik 36,97 proc głosów nie zapewnił mu jednak zwycięstwa w pierwszej turze i 4 listopada zmierzy się z Kacprem Płażyńskim (PiS), który dostał 29,68 procent głosów.

Zaskoczeniem jest niższy od spodziewanego wynik Jarosława Wałęsy - 27,77 procent głosów.

Czytaj też: Kto przegrał wybory? "PiS, Jaki, Morawiecki i telewizja publiczna", "Biedroń popełnił kardynalny błąd"

Druga tura wyborów w Kielcach

W Kielcach europoseł PO - były znakomity piłkarz ręczny i trener reprezentacji Polski - Bogdan Wenta uzyskał 37,62 proc. głosów. W drugiej turze zmierzy się z Wojciechem Lubawskim, urzędującym prezydentem Kielc, który zdobył 29,2 procent głosów.

Druga tura wyborów w Krakowie

Urzędujący od 2002 roku prezydent Jacek Majchrowski jest zwycięzcą pierwszej tury wyborów w Krakowie - zdobył 45,84 procent. W drugiej turze zmierzy się z popieraną przez PiS Małgorzatą Wassermann, która w pierwszej turze uzyskała wynik 31,88 procent głosów.

Druga tura wyborów w Ostrołęce

W Ostrołęce może dojść do wymiany prezydenta. Obecny prezydent Janusz Kotowski dostał 33,39 procent głosów, a jego kontrkandydat Łukasz Kulik z komitetu Ostrołęka dla Wszystkich 38,12 procent głosów.

Druga tura wyborów w Olsztynie

Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski ma szanse na wygraną, chociaż został, oskarżony i skazany za gwałt na urzędniczce. Zdobył 30,66 proc. głosów, informuje PKW. Obecnie urzędujący prezydent prezydent Piotr Grzymowicz ma bardzo małą przewagę - uzyskał 33,78 proc. - w przeliczeniu na głosy, to niespełna 2300 głosów różnicy.

Druga tura wyborów w Grudziądzu

W Grudziądzu w drugiej turze wyborów  zmierzą się popierany przez Koalicję Obywatelską Maciej Glamowski i wspierany przez PiS Andrzej Guzowski. Na Glamowskiego zagłosowało 46,40 proc. wyborców, a na Guzowskiego - 29,44 proc.

Druga tura wyborów w Bielsku-Białej

Popierany przez Koalicję Obywatelską Jarosław Klimaszewski oraz kandydat PiS Przemysław Drabek zmierzą się się w drugiej turze wyborów na prezydenta Bielska-Białej. Klimaszewski miał w pierwszej turze poparcie 39,87 proc. wyborców, a Drabek - 32,7 proc. głosujących.

Druga tura wyborów w Szczecinie

W pierwszej turze wyborów w Szczecinie najlepiej wypadł urzędujący prezydent Piotr Krzystek. Poparło go 47,25% głosujących.

Obecny prezydent zmierzy się z Bartłomiejem Sochańskim, rządzącym Szczecinem w latach 1994-98. Popierany przez PiS były prezydent zdobył 21,99 proc. głosów.

"Co najmniej zatrzymanie ofensywy PiS, jak nie pierwszy poważny cios"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM