Jakub Hartwich został radnym Torunia. "Cieszę się, że ludzie spojrzeli na mnie jak na osobę normalną"

Jakub Hartwich podkreślił, że do wyborów podszedł bardzo poważnie i z pokorą. - Teraz trzeba się spiąć i mocno pracować - stwierdził i zapowiedział walkę o wdrożenie swojego programu.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Jakub Hartwich startował do rady Torunia z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej. Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła informacje o zdobyciu przez niego mandatu. 

Cała Polska usłyszała o Hartwichu podczas protestu zorganizowanego przez osoby niepełnosprawne i ich rodziców na sejmowym korytarzu. O kandydowaniu do Rady Miasta zdecydował we wrześniu. 

- Cieszę się, że się udało, że moi wyborcy mi zaufali, że w Radzie Miasta będzie taki głośny głos dla osób niepełnosprawnych, najsłabszych - mówił nowo wybrany radny w rozmowie z tokfm.pl.

Podkreślił, że wybory były dla niego ważnym sprawdzianem. - Jestem bardzo szczęśliwy, że ludzie spojrzeli na mnie jak na osobę normalną, którą można zrozumieć. Zaakceptowali mnie - przyznał.

"Chciałbym, żeby to było działanie ponadpartyjne"

Hartwich zapowiedział, że teraz zaczyna walkę o wdrożenie swojego programu, a tym samym o godne życie dla osób niepełnosprawnych. 

- Gorąco wierzę i chciałbym, żeby w Radzie Miasta moi koledzy i koleżanki zagłosowali za tymi postulatami i żeby to było działanie ponadpartyjne. Mam nadzieję, że leży im na sercu pomoc wszystkim osobom i że uda się wdrożyć, jeżeli nie cały, to chociaż część tego programu - mówił w rozmowie z tokfm.pl.

Czytaj też: Adrian Glinka i Jakub Hartwich startują w wyborach. W barwach Koalicji Obywatelskiej

Pracę w miejskiej radzie działacz chce rozpocząć od wdrażania swojego głównego postulatu, czyli dodatku na życie w wysokości 500 zł: - W Sejmie nie chcieliśmy cudów, chcemy godnego życia w Polsce dla osób poszkodowanych najbardziej, na rentach socjalnych - przypomniał. 

Będzie potrzebny asystent

Świeżo upieczony samorządowiec zaznaczył, że nie spodziewał się takiego dobrego wyniku. 

- To zawsze jest zaskoczenie. Do tematu podszedłem bardzo poważnie i z pokorą.  Teraz trzeba się spiąć i mocno pracować - podkreślił Jakub Hartwich.

Tłumaczył, że do wypełnienia mandatu będzie potrzebować asystenta.I zapowiedział, że będzie w tej sprawie wnioskować do rady.

- Mam nadzieję, że uda mi się go przegłosować. Mam troszeczkę problemy z czytaniem. Pamięciowo jest bardzo dobrze, mogę się wielu rzeczy nauczyć, ale jednak tego wsparcia potrzeba, a w Radzie Miasta na dzień dzisiejszy go nie ma. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Trzeba zakasać rękawy i ciężko pracować. 

Rada Miasta w Toruniu liczy 25 osób. Dziesięć mandatów zdobyła KO, osiem kandydaci komitetu prezydenta Michała Zaleskiego, sześć kandydaci wystawieni prze PiS oraz jeden kandydat komitetu My Toruń.

Protest w Sejmie

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (72)
Jakub Hartwich został radnym Torunia
Zaloguj się
 • ankemila

  Oceniono 22 razy 10

  Skąd w Was tyle nienawiści i zazdrości. Jakub jest niepełnosprawny fizycznie a nie umysłowo i jako radny poradzi sobie lepiej niż niejeden tzw. sprawny fizycznie.Ma swój rozum i wcale nie musi ulegac naciskom, zbyt wiele trudności do tej pory pokonał, żeby łatwo poddawać sie komukolwiek.A pan-mario to pewnie robi kupę co 1/2 godziny, a swobodan1 i tomaseli - chyba nie macie się czym pochwalić, skoro tyle w was żółci.

 • tadjan

  Oceniono 18 razy 8

  brawo dla Pana Jakuba!

 • mesik50

  Oceniono 20 razy 8

  Jakub, Kuba ty jesteś normalny. Jak najbardziej normalny. Nienormalni są ci, którzy Ciebie i Twoją grupę hejtują. Gratuluję! I powodzenia!

 • eva01

  Oceniono 15 razy 7

  Gratuluję:)...i nie czytaj oszczerstw pseudokatolików, którzy nienawidzą bliźniego swego. Jesteś dzielnym człowiekiem!

 • sebastians58

  Oceniono 13 razy 7

  Brawo, Gratulacje . Wszystko jest wazne , ale najbardziej to co sie ma w glowie i madrze to wykorzystac.

 • bihepi

  Oceniono 15 razy 7

  Szanowni forumowicze.
  W związku z faktem, że tutejszy troll swobodan1 vel tomaselli wykazuje permanentny brak obuwia, co skutkuje ataki niekontrolowanej zazdrości wobec niepełnosprawnego radnego, proponuję: wrzucajmy miedziaki do toruńskiej fontanny flisaka.
  Pomóżmy biedakowi. Zima za pasem.
  Przecież każdy z nas mógł zostać dotknięty przez los i urodzić się wśród dzikiej patologii, gdzie każdy z przychodzących "wujków" miał na nogach "adidaski", które @swobodan1 mógł powąchać co najwyżej, gdy wujkowie byli zajęci mamusią.....
  Zróbmy ściepę i niech chłoptaś sobie kupi "adidaski" na chińsko-wietnamskim bazarku.
  Niech spełni marzenia.

 • Joanna Czarni

  Oceniono 14 razy 6

  Panie Jakubie! Bardzo serdecznie gratuluję. Myślę, że świetnie sobie Pan poradzi jako radny. Pana udział w proteście pokazał, że jest Pan odważny, silny i zdeterminowany. Brawa również dla Pana mamy!

 • krypta.w

  Oceniono 9 razy 5

  Jakub,Kuba gratuluję!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX