"Panie prezydencie, niech pan pomyśli o córce i wnukach". Kraśko apeluje i proponuje występ w spocie

- Panie prezydencie, nie chodzi o to, że Unia zakazała. Chodzi o to, żeby nasze dzieci i wnuki miały czym oddychać - tak Piotr Kraśko komentował w TOK FM słowa Andrzeja Dudy na temat żarówek energooszczędnych.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Andrzej Duda po raz kolejny krytycznie spojrzał na Unię Europejską. Wcześniej wspominał m.in., że to "wyimaginowana wspólnota, z której niewiele dla nas wynika". Tym razem prezydent zajął się żarówkami.

- Dlaczego na przykład w sklepie nie można w tej chwili kupić już zwykłej żarówki, można kupić tylko żarówkę energooszczędną? Bo UE zakazała - diagnozował podczas wizyty w Berlinie prezydent Andrzej Duda. I przekonywał, że tego typu zakazy to "problemy, nad którymi zastanawiają się ludzie".

- Panie prezydencie, nie chodzi o to, że Unia zakazała. Chodzi o to, żeby nasze dzieci i wnuki miały czym oddychać - komentował w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko. Dziennikarz przypomniał, że co roku w UE 400 tysięcy ludzi, a w Polsce 40 tysięcy, umiera przedwcześnie, z powodu zanieczyszczenia powietrza.

-  Chodzi o to, żeby pan nie musiał się martwić, jak będzie pan kiedyś dziadkiem, czy pana wnuk może wyjść na dwór. Już teraz zdarzają się dni, kiedy zaleca się dzieciom, żeby nie wychodziły na dwór. Panie prezydencie, pan nie powinien pytać, dlaczego nie można kupić "zwykłej" żarówki, tylko sam wystąpić w spocie, w którym będzie pan wkręcał żarówkę energooszczędną w żyrandol w pałacu prezydenckim. I tłumaczył, czemu warto ich używać - zaproponował Kraśko. 

Gospodarz Poranka Radia TOK FM przyznał, że z energooszczędnymi żarówkami jest pewien problem. Nie można ich wyrzucać po prostu do śmieci. Ale oddać w sklepie lub punkcie, który zbiera tzw. elektrośmieci.

- Panie prezydencie, proszę, niech pan pomyśli o swojej córce i o wnukach, które być może będzie pan miał - apelował na koniec Piotr Kraśko.

Czytaj też: Czy Andrzej Duda chce zabłysnąć przed Trumpem? "Wszak to prezydent USA mówił, że UE to wróg">>>

Kraśko do min. Tchórzewskiego: To nie UE jest zła, tylko CO2! Przez smog umrze w Polsce 40 tys. osób

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM