Jaruzelska, Dziekanowski i Staniszkis. Znamy skład nowej Rady Warszawy

Koalicja Obywatelska ma dwa razy więcej radnych niż PiS, tylko jeden mandat dla lewicy i żadnego dla ruchów miejskich. To oficjalne wyniki wyborów do rady miasta Warszawy.

Koalicja Obywatelska zdobyła 40 mandatów w Radzie Warszawy, która liczy łącznie 60 radnych. To daje zdecydowaną większość samorządowcom Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Aktywiści miejscy z Miasto Jest Nasze przegrali z koalicją SLD Lewica Razem zaledwie 83 głosami. 

Najpopularniejsza: Aleksandra Gajewska 

Losy stołecznej rady miasta ważyły się do ostatniej chwili i wydawało się, że zostanie ona podzielona pomiędzy Koalicję Obywatelską oraz PiS. Okazało się jednak, że mandat zdobyła także Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego, która startowała z okręgu obejmującego osiedla wojskowych.

Wybory kompletnie zdominowali kandydaci Koalicji Obywatelskiej - najpopularniejsza, Aleksandra Gajewska, zdobyła ponad 32 tysiące głosów. Na najpopularniejszego kandydata PiS, Cezarego Jurkiewicza, głos oddało o połowę mniej wyborców.

Warszawską radną zostanie również Joanna Staniszkis. Córka profesor socjologii - Jadwigi Staniszkis startowała z list Koalicji Obywatelskiej. 

Mandat dostał także znany polski piłkarz i trener Dariusz Dziekanowski (z ramienia KO). W reprezentacji Polski w latach 1981–1990 rozegrał 63 mecze i strzelił 20 goli. W 1986 brał udział w mistrzostwach świata w Meksyku. Największe sukcesy reprezentacyjne odnosił jako junior: w latach 1980–1981 dwukrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Europy do lat 18.

Zobacz także: "Będzie oferta, będziemy rozmawiać". Justyna Glusman o propozycji nowego prezydenta Warszawy

"Będzie oferta, będziemy rozmawiać". Justyna Glusman o propozycji nowego prezydenta Warszawy

DOSTĘP PREMIUM