Komentarze (56)
Biskupi skomentowali Tęczowy Piątek. Konferencja Episkopatu Polski wydała oświadczenie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • andrzej wysocki

  Oceniono 3 razy 3

  kler zeruje na szkolach , wpuszczono ich do szkol i panosza sie jak stonka, nie ponoszac zadnych kosztow.Wrecz jak jemiola zywia sie z budgetu przeznaczonego NA OSWIATE A NIE PROPAGANDE RELIGII. OD TEGO SA KOSCIOLY.Jak dlugo rodacy beda zezwalac na zadania tych ktorzy jak pijawki zabieraja pieniadze oswiaty na katacheze. szkola od nauki kosciol od wiary .Tak jest w cywilizowanym swiecie. Czy nie mozna przegonic kler ze SWIECKICH SZKOL.
  POLONUS OD 40 LAT

 • Grzegorz Katolik

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby szkoła przestrzegała prawa nie dostali byście ani grosza za lekcję religii. W konkordacie jest napisane że księża i katecheci nie będą pobierać pensji z racji nauli religii. I co?! Przestrzegajmy prawa, odbierając pensję katechetom. Niech jeszcze zwrócą co nabrali do tej pory!

 • Piotr Włodarek

  Oceniono 1 raz 1

  Okupanci, poprzez KEP, zatwierdzili podstawę programową i zalegalizowali religijną indoktrynację w tych samych szkołach, do których wstępu bronią dla nauczania akceptacji i tolerancji.
  #watykanizacja
  #syndromsztokholmski

 • masofrev

  Oceniono 1 raz 1

  I dlaczego komentarz:

  > Jej zdaniem nauczyciel zgodnie z przepisami - ma prawo póki spełnia podstawę programową - zorganizować lekcje zainspirowaną tym, co uważa za słuszne.

  W tym zdanie coś jest nie tak z interpunkcją... Rozumiem je następująco:
  > Jej zdaniem, zgodnie z przepisami, nauczyciel ma prawo (póki spełnia wymogi podstawy programowej) zorganizować lekcje zainspirowaną tym, co uważa za słuszne.

  Od strony merytorycznej też trudno się zgodzić ze sformułowaniem "co uważa za słuszne", bo powinności nauczyciele zdefiniowane są w przepisach. I np. trudno sobie wyobrazić, by nauczyciel, który uważa za słuszne mordowanie Żydów, prowadził o tym lekcję...

  > Podstawa programowa zakłada lekcje o tolerancji
  Nie, podstawa programowa nie "zakłada lekcji"! Podstawa programowa określa wymagania, jakie powinien spełnić uczeń tylko dla przedmiotów: WoS, WdŻ, przypoda. W podstawie programowej innych przedmiotów "tolerancja" nie pojawia się, więc trudno sobie wyobrazić, że nauczyciele wszystkich przedmiotów rzucą się, by wpleść treści LGBTQXYZ w swoje przedmioty. Bo co, na matematyce dzieci mają się dowiadywać, że trójkąt jest ok a odcinek nie? A może na informatyce mam kazać oglądać dzieciom stronę internetową KPH?

  zawiera niby treści niedozwolone???

 • masofrev

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego postępowy i liberalny TokFM skasował komentarze pod artykułem:
  "Tęczowy piątek jest nielegalny? "Podstawa programowa zakłada lekcje tolerancji"?
  www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24092834,teczowy-piatek-jest-nielegalny-podstawa-programowa-zaklada.html

 • przelot77

  Oceniono 1 raz 1

  Niczym Komitet Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu w Arabii Saudyjskiej, "Pożar w szkole dla dziewcząt w Mekce: pożar wywołała jedna z uczennic, która w pośpiechu wyrzuciła niedopałek papierosa na papier. Po dwudziestu minutach nauczyciele poczuli dym, a jeden z nich krzyknął pożar. Wkrótce wśród uczennic wybuchła panika. Przerażone rzuciły się w kierunku drzwi, do jedynej wąskiej klatki schodowej. Drzwi były zamknięte, zaś jedyny klucz posiadał strażnik, który wychodząc na obchód zamknął wszystkie osoby w środku.Szybko na miejsce dotarły pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Według relacji świadków dostęp do drzwi zablokowali członkowie Komitetu Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu (muttawowie), którzy krzyczeli, że uczennice pogubiły kwefy i mężczyźni nie mogą na nie spoglądać. Po początkowej dyskusji doszło do walki pomiędzy muttawami a jednostkami obrony cywilnej. Policja uspokoiła przywódcę komitetu, zabrała mu dowód osobisty i odciągnęła na bok. Śmierć poniosło 15 dziewcząt, wiele zostało ciężko poparzonych.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 3 razy 1

  yebać czarnych dziecioyebów
  na pohybel klerowi

 • keramwistagano

  0

  "Rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole"
  Szkola powinna przestac byc miejscem propagowania katolskiej ciemnoty. A przebrane w sukienki zboki nie powinny miec tam prawa wstepu...

 • apep54

  0

  By im gołąb na bereciki nas...ł ! Jak parafianie z ONR- faszyści pałętali się po szkołach ,to cicho sza .

 • Ryszard Bobulski

  0

  Ten tęczowy piątek jest dużo mniej szkodliwy niż ta religia katolicka nauczana przez sfrustrowanych zboczeńców w czarnych sukienkach.

 • medikoo

  0

  Zdjęcie leci w dół

 • wenzel2

  0

  Ciekawe, czy będą tego samego zdania, gdy kiedyś większość rodziców zechce wywalić ze szkół czarnosukiennych siewców głupoty i nienawiści?

 • andrzej mazurek

  0

  Wy też łachmyty w sukieneczkach, nie macie wykształcenia do nauczania waszych opowiastek, tym bardziej w placówkach szkoły publicznej, macie do tego sale w kościołach, tam wieszajcie krzyże, bo nie każdy życzy sobie, żeby taki wisiał w obiektach publicznych jakim jest np. szkoła, kto wam, ułomni, zezwolił na wieszanie tego gdzie popadnie ?!?! A jak nie macie takowych sal w kościołach, bo np. biedna parafia, to do wiernych o zapomogę w formie tacy i wam za sponsorują, kombinujcie, jak macie frajerów co wam dają to już pół sukcesu :) . Przedarliście się do szkoły z tym niby nauczaniem religii, a jak był sprzeciw rodziców, opiekunów to wasze wpływy u waszych lachociągów, przychylnych kościołowi, pomogły stłamsić tych co się stawiali i przez to religia jest nadal w szkołach. Zanim będziecie zwraca uwagę, że nie może być tego, albo tamtego, najpierw zacznijcie obłudnicy od siebie!!!!!!!! a potem, możecie pouczać innych, bo wy nie jesteście ponad nami , przypominam, bo się w tych czerepach pustych trochę przewracało !!! :/ przyjdzie koniec końców, to najwyższy biskup czy inny przebieraniec, z waszej bandy przez "Ą" czy "Ę " lub inną bibułkęęę, z najgorszym łotrem, będzie się tarzać w tym samym ŁAJNIE, na jednym poziomie - 2 metry pod ziemią :/
  p.s. oburzacie się i zakazujecie LGBTQ, a sami obłudni napieprzcie codziennie w SUKIENKACH, mam propozycję, zamiast celibatu i zakazu małżeństwa ( co uwalnia u was zwierzęcy instynkt do gwałcenia słabszych i bezbronnych, jakim są dzieci) zacznijcie się spoufalać, łączyć się w pary i żenić z rodowitymi ARABAMI, oni też noszą sukienki, taż lubią parówy i co dla was najważniejsze mają kasy co nie miara, a jej posiadanie w dużej ilości, to jest wasz drugi "konik" po pierwszym, jakim jest molestowanie nieletnich. Zastanówcie się nad sobą i nad całym waszym cyrkiem, jakim jest w dzisiejszych czasach kościół katolicki, bo to jeden wielki przekręt, nastawiony tylko na osiąganie władzy i kasy !!!!

 • mwtka

  0

  Drodzy, właśnie w tej sprawie otrzymaliśmy wiadomość w dzienniku elektronicznym: " [Nauczyciel] 2018-10-25 napisał:
  Witam
  Drodzy Rodzice

  Organizacje GLB organizują na terenie Polski , a konkretnie w szkołach polskich tzw. Tęczowe Piątki. Nie będę rozwodzić się nad tematyką tego typu działań, gdyż podejrzewam ,że wiedzą Państwo, o co chodzi.Pragnę Państwa uspokoić,informując,żę nasza szkoła w nic takiego nie wchodzi.Pan dyrektor jest praktykującym Katolikiem , ja również. Nie pozwoliłabym, aby indoktrynacja tego typu miała miejsce w naszej szkole. Nasza szkoła nie angażuje się w tego typu działalność.Przy okazji chciałam Państwa poinformować, że dzieci z naszej klasy chciały zorganizować imprezę Hallowinową.Nie zgodziłam się, gdyż imprezy tego rodzaju pozostają w konflikcie z moim sumieniem ."
  Nawet nie wiem, co mam napisać, jak zareagować, gdzie to zgłosić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX