"Solidarność" nie przyznała dziennikarzowi TOK FM akredytacji na Krajowy Zjazd Delegatów

Grzegorz Kozieł, dziennikarz katowickiego oddziału Radia TOK FM nie dostał akredytacji na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność". - Mamy prawo zapraszać lub nie zapraszać kogo chcemy. Nie zamierzamy się z tego tłumaczyć - otrzymał odpowiedź.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” odbywa się w tym roku w Częstochowie (25-26 października). W zjeździe mają wziąć udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło

O akredytację na wydarzenie starał się Grzegorz Kozieł, dziennikarz katowickiego oddziału Radia TOK FM. Wniosek wysłał Markowi Lewandowskiemu, rzecznikowi prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

"Pana stacja nie otrzyma akredytacji" 

Najpierw dziennikarz otrzymał odpowiedź o „nieprzyznaniu stacji akredytacji na KZD”. 

- Kiedy otrzymałem odpowiedź odmowną, poprosiłem o podanie przyczyny. Domyślałem się, że może chodzić o markę stacji, w której pracuję. Ale pomyślałem sobie też, że być może spóźniłem się z wysłaniem wniosku akredytacyjnego - mówi Grzegorz Kozieł. 

- Jesteśmy niezależną organizacją, która na swój Krajowy Zjazd Delegatów ma prawo zapraszać lub nie zapraszać, kogo chce. Nie zamierzamy się z tego tłumaczyć – odpowiedział mu na to w mailu Marek Lewandowski.

Co na to sam dziennikarz? 

- Jestem zaskoczony - przyznaje Grzegorz Kozieł. - Na poziomie regionalnym zawsze bardzo dobrze współpracowało mi się ze związkiem. Nigdy nie miałem problemów, żeby otrzymać komentarz. Szkoda, że tym razem "Solidarność" podzieliła dziennikarzy - dodaje. 

DOSTĘP PREMIUM