Czy Paweł Rabiej będzie współpracował z Patrykiem Jakim przy sprawach reprywatyzacji?

Gościem TOK FM był Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej, przyszły wiceprezydent Warszawy.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Jacek Żakowski rozmawiał z Pawłem Rabiejem.

- Może pana Trzaskowski wyrzucić, jak pan będzie brykał? - zaczął prowadzący poranek.

- Oczywiście, że może. Zawsze może, jeżeli będę nie daj boże niekompetentny. W moim przypadku to jest stanowisko urzędnicze, nasza rola jest taka, żeby dołożyć wszelkich starań, żeby miasta się rozwijały - odpowiedział przyszły wiceprezydent Warszawy

Jacek Żakowski chciał się dowiedzieć, jakie będą kompetencje przyszłego wiceprezydenta. 

- Będziemy rozmawiać. Ja mam taki zestaw kompetencji, który do różnych rzeczy pasuje, dlatego że zarządzałem dużymi projektami i zarządzałem dużymi firmami, i zajmowałem się dialogiem społecznym, więc jest z czego wybierać - mówił Paweł Rabiej.

Co dalej z Komisją Weryfikacyjną?

Jacek Żakowski dopytywał, co dalej z Komisją Weryfikacyjną. Przypomniał, że Patryk Jaki wspomniał, że komisja powinna zostać przeniesiona do miasta. - Ta komisja powstała dlatego, że trzeba było rozwikłać te najbardziej smutne przypadki dzikiej reprywatyzacji. Jeżeli nie zamkniemy  dobry kwestii reprywatyzacji, to Warszawa zawsze będzie miała problem. Mamy kamienice o nieuregulowanym statusie, Pragę Północ, gdzie miasto nie może zrobić remontów, bo jest nierozstrzygnięta kwestia własności. Jeżeli chcemy uporządkować to wszystko, to tutaj rzeczywiście potrzebna jest determinacja miasta. Reprywatyzacja to rzeczywiście taki temat, o którym warto z Patrykiem Jakim rozmawiać - powiedział przyszły wiceprezydent. 

Prowadzący audycję dopytywał, czy Paweł Rabiej jest faktycznie za przeniesieniem komisji do miasta. Ten przyznał, że komisja powinna być w ratuszu, bo to w mieście zapadały decyzje reprywatyzacyjne i to w mieście powinny zapadać ich korekty.

Czytaj też: Jaka jest przyszłość Patryka Jakiego? Publicyści wskazali, co go czeka po przegranych wyborach

Jacka Żakowskiego interesowała też kwestia ewentualnej współpracy z Patrykiem Jakim: - Chciałby się pan spotkać z Jakim, żeby się dowiedzieć, jak może pomóc? To wiceminister sprawiedliwości, ważna osoba w obozie władzy - pytał.

- Sądzę, że trzeba rozmawiać. Damy radę w Warszawie przeprowadzić te obiecane zmiany sami. Natomiast nie lekceważyłbym deklaracji Patryka Jakiego, że chce pomóc Warszawie. Poznał Warszawę w trakcie kampanii i Warszawa potrzebuje sojuszników też - zadeklarował Paweł Rabiej. 

Tymczasem Patryk Jaki zapowiedział w piątek, że po przegranych wyborach na prezydenta Warszawy będzie nadal szefem komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji. Dodał, że - w związku z przegraną - komisja będzie pracowała co najmniej do końca tej kadencji Sejmu.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM