Czy PiS wyprowadzi Polskę z Unii przez przypadek? Żakowski: Pani Kraksa i jej towarzysze często nie chcą, a robią

Czy grozi nam polexit? Jacek Żakowski powiedział w TOK FM, że jest możliwe, mimo że PiS zaprzecza, by chciał wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Zdaniem publicysty może do tego dojść przez... przypadek.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

W porannym przeglądzie prasy Jacek Żakowski polecił tekst prof. Wojciecha Sadurskiego opublikowany w "Gazecie Wyborczej". Dziennikarz zacytował fragment artykułu konstytucjonalisty:

Oskarżam. Jarosława Aleksandra Kaczyńskiego, urodzonego 18 czerwca 1949 r. w Warszawie, że kierując wykonaniem czynów zabronionych przez inne osoby, dopuścił się sprawstwa kierowniczego nakierunkowanego na zmianę ustroju konstytucyjnego RP.

Jak przytoczył Żakowski, na liście osób oskarżonych przez profesora Sadurskiego znajdują się także Andrzej Sebastian Duda, Beata Maria Szydło, Mateusz Jakub Morawiecki, Zbigniew Tadeusz Ziobro i Julia Anna Przyłębska. - Beata Szydło jest znana także jako "Pani Kraksa" - dorzucił Jacek Żakowski, nawiązując do kolejnej kolizji drogowej byłej premier rządu PiS, obecnie wicepremier ds. społecznych, której kolumna wczoraj w Imielinie wjechała w tył pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić dziecko przechodzące na pasach. Nikomu nic się nie stało, uszkodzeniu uległy za to samochody.

Polexit przez przypadek?

Jacek Żakowski odniósł się też do tekstu byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który sugeruje w "Gazecie Wyborczej", że PiS albo musi iść na kompromis z Unią Europejską, albo wejść z nią w ostry konflikt. - To ryzyko dla Polski. Przecież Cameron też nie chciał [wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii], a zrobił - argumentował Jacek Żakowski.

- Sądząc z tego, jak często "Pani Kraksa" i jej towarzysze nie chcą, a robią, np. wpadają komuś do bagażnika swoimi pancernymi limuzynami - ostrzeliwanymi, jak wiadomo, przez talibów, więc muszą być naprawdę porządnie pancerne - to kraksa może się zdarzyć - przewiduje Jacek Żakowski.

Prowadzący "Poranek TOK FM" wskazał jeszcze jedno ryzyko, które w ocenie PiS może być bardziej niebezpieczne, "bo co tam ich obchodzi Polska i Unia Europejska". - To jest ryzyko utraty władzy. Polakom się nie spodoba, kiedy przynależność Polski do Unii Europejskiej stanie się wątpliwa - stwierdził Jacek Żakowski.

Chcesz dowiedzieć się, co jeszcze Jacek Żakowski wybrał z dzisiejszej prasy? Posłuchaj!

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Czy obawiasz się, że rząd PiS może - celowo lub przez przypadek - wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (118)
Wypadek Beaty Szydło, a wyjście Polski z Unii Europejskiej. Jacek Żakowski komentuje w TOK FM
Zaloguj się
 • wolf01

  Oceniono 26 razy 20

  Kto uważa że PiSS chce nas po cichu wyprowadzić z Unii i dąży do ZAMACHU STANU daje +

 • jael53

  Oceniono 18 razy 14

  Na tym polega hipokryzja, ze nie mówi się ani tego, co się naprawdę myśli, ani nie nazywa po imieniu tego, co się robi. Oczywiście, są przypadki, są zbiegi okoliczności, ale nie chadzają one całymi seriami.

 • wolak007

  Oceniono 22 razy 12

  A może PiS dąży do sytuacji kiedy Unia będzie "zmuszona" wyrzucić Polskę z UE?...

 • Elżbieta Ear

  Oceniono 10 razy 8

  To jest całkiem możliwie, ze ta zorganizowana grupa przestępcza chyłkiem wyprowadzi nas UE, a wtedy hulaj dusza, będą bezkarnie kraść na potęgę, oponentów zamykac w więzieniach po sfingowanych procesach, i kto im co zrobi?

 • yot23znowunadaje

  Oceniono 9 razy 7

  Pani Beata jechała wczoraj do domu... gdzies koło południa... była jeszcze w pracy, czy może po nocce? A dzis? jest w pracy czy w ogródku? Po co nam opłacany wysoko wicepremier, od spraw spoecznych - nota bene, jesli płonie LOT i nikomu nie chce sie ugasić strajku?
  Taka mała linia lotnicza moze przez taki konflikt zniknąć z dnia na dzień z rynku, pilotów podkupią Emirates albo QatarAir i good bye pride of Poland (kolejna zresztą)

 • acoristis

  Oceniono 8 razy 6

  Spora grupa Polaków (i to najczęściej tych, którzy są największymi beneficjentami naszego uczestnictwa w UE, np. rolników z dopłatami) ma w nosie czy będziemy w UE czy nie, ważne że kościół każe na nich głosować, to głosują; dali 500+ i 300+, to wezmą; mówią o nich, jak ich kochają i doceniają, to się cieszą jak dzieci. I głosują na pisopatów. I pozwalają na niszczenie Polski: i gospodarki, i prawa, i edukacji... Obudzą się jak Brytyjczycy, po fakcie - jak już wyprowadzą nas z Unii, nie będzie dopłat, nie będzie swobodnego jeżdżenia po Europie, nie będzie dostępu do pracy za granicą, nie będzie dostępu do rynków zagranicznych ... I będzie płacz i zgrzytanie zębami! Wtedy się obudzą - po czasie jak Staniszkisowa i kilku innych pro-pisowskich polityków. Ale zło już się zadzieje... Cóż - vox populi, vox dei. Skoro Polacy tego chcą...

 • alexcomp

  Oceniono 8 razy 6

  Ale za to skrycie utworzą coś na kształt Białorusi, czyli rządów satrapy zależnego od Putina. Obiecał im (Putin), że wtedy wszystkie jabłka i całe mięso od nas kupią za rubla transferowego. Dzięki temu pozbędziemy się wszystkiego i nareszcie będzie można wprowadzić kartki, bo bez kartek Jarosław Zbaw Polskę nie potrafi rządzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX